Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
HP 100GB 6G SATA Mainstream Endurance LFF (3.5-inch) Enterprise Mainstream SC Solid State Drive View on InTouch |
2701189 |
Related Products
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 100 GB |
| Internal | Yes |
| Performance | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Interface | Serial ATA III |
| SSD capacity | 100 GB |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Design | |
| Internal | Yes |
| SSD form factor | 3.5" |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Features | |
| Interface | Serial ATA III |
| SSD capacity | 100 GB |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| SSD form factor | 3.5" |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA III |
| SSD form factor | 3.5" |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 612 g |
| Other features | |
| Internal | Yes |