HPE 600GB, 6G, SAS, 15K rpm, LFF, 3.5-inch internal hard drive 15000 RPM 3.5"
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: 516828-B21
- EAN: 4948382627681 0999996648214 01 ...6648214 0163120772513 0639767843836 8844206957216 3609740147920 4053162255029 5054533150096 0151903083581 0854587320729 0102646300121 5054629517659 5054565517652more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £629.00 |
Related Products
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| Data transfer rate | 4.7 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| Maximum data transfer rate | 600 Mbit/s |
| Internal | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 178 mm |
| Weight | 725 g |
| Height | 118 mm |
| Depth | 229 mm |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Maximum data transfer rate | 600 Mbit/s |
| Data transfer rate | 4.7 Gbit/s |
| Internal | Yes |