Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
HP 8GB 2Rx4 PC3-10600R-9 Memory Option Kit View on InTouch |
1952098 | |||
|
HP 8GB (1x8GB) Dual Rank x4 PC3-10600 (DDR3-1333) |
593913-B21 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | Used | £51.78 |
Related Products
Description
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Package type | DIMM |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| CAS latency | 9 |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
| Design | |
| Certification | RoHS |
| Features | |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| CAS latency | 9 |
| Certification | RoHS |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
| Certificates | |
| Certification | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 340 g |
| Package type | DIMM |
| Packaging data | |
| Package type | DIMM |