HPE 581286-B21 internal hard drive 600 GB 10000 RPM 2.5" SAS
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: 581286-B21
- EAN: 4948382674777 5425657299297 06 ...7299297 0639767843812 4056572856152 8978467377541 0740617069488 0088496232532 0783956805416 5052217315724 0112840011419 5054629852323 0705003013957 0638266369151 4053162255616 8849623253224more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | Used | £95.12 |
Related Products
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Full stroke seek time | 8 ms |
| Track to track seek time | 0.4 ms |
| Bytes per sector | 512 |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Features | |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| Full stroke seek time | 8 ms |
| Track to track seek time | 0.4 ms |
| Bytes per sector | 512 |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Average seek time | 4 ms |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Product colour | Black |
| Internal | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 78.7 mm |
| Weight | 725 g |
| Height | 16 mm |
| Depth | 138.4 mm |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Product colour | Black |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Internal | Yes |