HPE 571230-B21-RFB internal hard drive 250 GB 7200 RPM 3.5" Serial ATA II
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: 571230-B21-RFB
- EAN: 4948382652959
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
HDD/250GB 7.2k Ety 3.5"" SATA |
571230-B21-RFB |
Related Products
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| Data transfer rate | 3 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 250 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | Serial ATA II |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 250 GB |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA II |
| Dimensions (WxDxH) | 26.4 x 110.7 x 184.2 mm |
| Product colour | Silver |
| Hot-swap | Yes |
| Internal | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.36 kg |
| Other features | |
| Interface | Serial ATA II |
| Dimensions (WxDxH) | 26.4 x 110.7 x 184.2 mm |
| Product colour | Silver |
| Data transfer rate | 3 Gbit/s |
| Internal | Yes |