HPE 500GB, 6G, SAS, 7.2K rpm, SFF,2.5-inch, Dual Port Midline internal hard drive 7200 RPM 2.5"
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: 507610-B21
- EAN: 0884420446675 9865745914330 07 ...5914330 0705487005097 0763615759786 0102646294642 0999992478440 8844204466758 5050914643720 5054533442979 5052461520127 5052217029379 1401023458479 0639767843782 5053973883380 3662655012622 5054629317839 8978467401512 5054484442974 8978467377497 5704327677536more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £225.00 | ||
| Amazon | New | £225.00 |
Related Products
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| Full stroke seek time | 17.55 ms |
| Track to track seek time | 0.5 ms |
| Bytes per sector | 512 |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 500 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| Full stroke seek time | 17.55 ms |
| Track to track seek time | 0.5 ms |
| Bytes per sector | 512 |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 500 GB |
| Average seek time | 8.2 ms |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Product colour | Black |
| USB powered | No |
| Internal | Yes |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Product colour | Black |
| USB powered | No |
| Internal | Yes |