HPE 500GB, 3G, SATA, 7.2K rpm, LFF, 3.5-inch, Midline internal hard drive 7200 RPM 3.5" Serial ATA
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: 458928-B21
- EAN: 0883585442010 0705487058857 07 ...7058857 0763615755825 4948382537157 5054629081433 0639767844161 4053162252158 4054842148228 0151902997384 0777786244521 8835854420108 0102646312582more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £159.00 | ||
| Amazon | New | £268.94 |
Related Products
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 500 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Interface | Serial ATA |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 500 GB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA |
| Dimensions (WxDxH) | 26.4 x 110.7 x 184.2 mm |
| Product colour | Black |
| USB powered | No |
| Internal | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 110.7 mm |
| Weight | 1.36 kg |
| Height | 26.4 mm |
| Depth | 184.2 mm |
| Other features | |
| Interface | Serial ATA |
| Dimensions (WxDxH) | 26.4 x 110.7 x 184.2 mm |
| Product colour | Black |
| USB powered | No |
| Internal | Yes |