HPE 4GB (1x4GB) Single Rank x4 PC3L-10600 (DDR3-1333) Registered CAS-9 Low Power Memory Kit memory module 1333 MHz ECC
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: 604504-B21
- EAN: 0884962894972 4053162256514 07 ...2256514 0722868120873 8849628949726 4054842153321 5711045041891 4948382716279more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
HP 4GB 1Rx4 PC3L-10600R-9 Kit View on InTouch |
1952110 |
Related Products
Description
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory | 4 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| CAS latency | 9 |
| Memory ranking | 1 |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
| Features | |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory | 4 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| CAS latency | 9 |
| Memory ranking | 1 |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |