HPE 1TB 6G SAS 7.2K rpm SFF (2.5-inch) Dual Port Midline 1yr Warranty internal hard drive 7200 RPM 2.5"
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: 605835-B21
- EAN: 4948382717351 0849064049712 08 ...4049712 0884962916193 0132017648828 5054484346937 5054565246378 0639767844932 5054629246375 0763615767361 5050914643713 0151903003855 5052883757125more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £202.63 | ||
| Amazon | New | £361.28 | ||
| Amazon | Used | £111.05 | ||
| Amazon | New | £333.13 | ||
| Amazon | Used | £79.99 | ||
| Amazon | New | £295.55 | ||
| Amazon | New | £403.00 |
Related Products
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Average latency | 8.2 ms |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1 TB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| Average latency | 8.2 ms |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1 TB |
| Packaging content | |
| Storage drive adapter included | No |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 78.7 mm |
| Weight | 450 g |
| Height | 16 mm |
| Depth | 138.4 mm |
| Packaging data | |
| Storage drive adapter included | No |
| Other features | |
| Interface | SAS |