HPE 1TB 6G SAS 7.2K rpm LFF (3.5-inch) Dual Port Midline 1yr Warranty internal hard drive 7200 RPM 3.5"
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: 507614-B21
- EAN: 0884420446767 0021111190497 88 ...1190497 8844204467670 0787322200560 4948382612663 0846764216239 0639767843591 1320010323258 0999993530123more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | Used | £31.99 |
Related Products
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Full stroke seek time | 16.2 ms |
| Track to track seek time | 0.5 ms |
| Bytes per sector | 512 |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 1 TB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| Full stroke seek time | 16.2 ms |
| Track to track seek time | 0.5 ms |
| Bytes per sector | 512 |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 1 TB |
| Average seek time | 8.5 ms |
| Packaging content | |
| Storage drive adapter included | No |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 110.7 mm |
| Weight | 1.36 kg |
| Height | 26.4 mm |
| Depth | 188.7 mm |
| Packaging data | |
| Storage drive adapter included | No |
| Other features | |
| Interface | SAS |