Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £141.55 | ||
| Amazon | Used | £26.07 |
Related Products
Description
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory type | PC3-8500 |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 1066 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
| Features | |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory type | PC3-8500 |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 1066 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |