Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| Data transfer rate | 3 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Full stroke seek time | 4.85 ms |
| Average latency | 2.58 ms |
| Bytes per sector | 512 |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 146 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| Full stroke seek time | 4.85 ms |
| Average latency | 2.58 ms |
| Bytes per sector | 512 |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 146 GB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Product colour | Black |
| Width (imperial) | 6.98 cm (2.75") |
| Supported HDD interfaces | SAS |
| Operating temperature (T-T) | 50 - 95 °F |
| Hot-swap | Yes |
| Height (imperial) | 1.5 cm (0.591") |
| Internal | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 69.8 mm |
| Height | 15 mm |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Product colour | Black |
| Width (imperial) | 6.98 cm (2.75") |
| Supported HDD interfaces | SAS |
| Operating temperature (T-T) | 50 - 95 °F |
| Height (imperial) | 1.5 cm (0.591") |
| Data transfer rate | 3 Gbit/s |
| Internal | Yes |