HP Z Turbo Drive 256 GB M.2 PCI Express 3.0 NVMe TLC
- Brand: HP
- Category:
- SKU: 1PD47AA
- EAN: 5715328109018 0190781704249
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £407.00 |
Related Products
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 256 GB |
| Memory type | TLC |
| Features | |
| Interface | PCI Express 3.0 |
| Component for | Server/workstation |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 256 GB |
| Memory type | TLC |
| HP segment | Business |
| SSD form factor | M.2 |
| Compatible products | Z8 G4 |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Performance | |
| Interface | PCI Express 3.0 |
| Component for | Server/workstation |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 256 GB |
| Memory type | TLC |
| Compatible products | Z8 G4 |
| Design | |
| Component for | Server/workstation |
| SSD form factor | M.2 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 143.5 mm |
| Weight | 140 g |
| Height | 21 mm |
| Depth | 104 mm |
| Technical details | |
| Interface | PCI Express 3.0 |
| SSD form factor | M.2 |
| Other features | |
| Compatible products | Z8 G4 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |