Offer details
Related Products
Description
Get the most out of your battle station with this sleek speaker that’s built to deliver serious sound.
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Recommended usage | PC/Laptop |
| RMS rated power | 30 W |
| Audio output channels | 2.1 channels |
| Country of origin | China |
| Audio | |
| Recommended usage | PC/Laptop |
| RMS rated power | 30 W |
| Audio output channels | 2.1 channels |
| Amplifier | |
| Amplification device included | Yes |
| Satellite speakers | |
| Number of satellite speakers | 1 |
| Satellite speakers RMS power | 6 W |
| Satellite speaker impedance | 8 Ω |
| Satellite speaker dimensions (WxDxH) | 85.7 x 151 x 78.8 mm |
| Satellite speaker weight | 300 g |
| Subwoofer | |
| Subwoofer type | Active subwoofer |
| Subwoofer impedance | 4 Ω |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 10.2 cm (4") |
| Subwoofer dimensions (W x D x H) | 213 x 185 x 245 mm |
| Subwoofer weight | 2.4 kg |
| Subwoofer drivers quantity | 1 |
| Power | |
| Power source | AC |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| AC input voltage | 90 - 264 V |
| AC input frequency | 47 - 63 Hz |
| Technical details | |
| Package width | 335 mm |
| Package height | 233 mm |
| Package depth | 293 mm |
| Package weight | 3.8 kg |
| Weight | 2.4 kg |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85182200 |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| Bluetooth | No |
| Weight & dimensions | |
| Satellite speaker dimensions (WxDxH) | 85.7 x 151 x 78.8 mm |
| Satellite speaker weight | 300 g |
| Subwoofer dimensions (W x D x H) | 213 x 185 x 245 mm |
| Subwoofer weight | 2.4 kg |
| Weight | 2.4 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 335 mm |
| Package height | 233 mm |
| Package depth | 293 mm |
| Package weight | 3.8 kg |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85182200 |