HP UltraSlim Docking Station
- Brand: HP
- Category:
- SKU: D9Y32AA
- EAN: 0887758388723 0887758388778 08 ...8388778 0887758388761 7427449657634 0887758388815 0887758388853 0887758388747 0887758388709 5704174017509 0689227625465 0887758388846 0887758388785 0887758388730 7427448564506 0887758388822 0787322287042 0887758388716 0779184004530 0887758388808 5712505506073 0889899388044 5054533540040 0887758388693 8877583886930 7427447640638 0887758388792 0887758388754 0887758388839 5054565460989 0193424884148more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
UltraSlim Docking Station 2013 - Docking station - VGA, 2 x DP |
D9Y32AA | |||
|
UlrSlim Docking Sion EU |
D9Y32AA | |||
|
ULTRASLIM DOCKING STATION ELITEBOOK 735 G5/745 G5/830 G5/840R G4/PROBOOK 640 G4/ 650 G4/ZBOOK 14U G5/15U G5 (D9Y32AA#ABB) |
D9Y32AA | |||
|
2013 UltraSlim Docking Station |
D9Y32AA | |||
|
UltraSlim Docking Station |
HP-D9Y32AA | |||
|
2013 UltraSlim Docking Station |
D9Y32AA | |||
|
UltraSlim Docking Station 2013 - docking station - VGA, 2 x DP |
STD10075692 | |||
|
840 G3 Docking Station |
D9Y32AA | |||
|
*Non Cancellable/Non Returnable (NCNR)* ^HP ULTRASLIM DOCKING STATION View on Webshop |
D9Y32AA#ABU |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £32.99 | ||
| Amazon | New | £88.00 | ||
| Amazon | New | £45.00 | ||
| Amazon | New | £55.83 |
Related Products
Description
• Get high-speed connectivity to the USB devices you use most with four USB 3.0 ports, which reduce the time required for data transmission (vs. USB 2.0), are backward compatible with USB 2.0, and bi-directional.
• Secure the connected notebook to the dock with the optional HP Docking Station Cable Lock (sold separately).
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 0 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Microphone in | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Connectivity technology | Docking |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Performance | |
| Product colour | Black |
| Card reader integrated | No |
| Compatibility | HP Elitebook 820 G1 Notebook PC; HP Elitebook 840 G1 Notebook PC; HP Elitebook 850 G1 Notebook PC; HP EliteBook Folio 9470m Notebook PC; HP EliteBook Folio 1040 G1 Notebook PC; HP EliteBook Revolve 810 G1 Tablet; HP EliteBook Revolve 810 G2 Tablet; HP ZBook 14 Mobile Workstation |
| HP segment | Business |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Compatibility | HP Elitebook 820 G1 Notebook PC; HP Elitebook 840 G1 Notebook PC; HP Elitebook 850 G1 Notebook PC; HP EliteBook Folio 9470m Notebook PC; HP EliteBook Folio 1040 G1 Notebook PC; HP EliteBook Revolve 810 G1 Tablet; HP EliteBook Revolve 810 G2 Tablet; HP ZBook 14 Mobile Workstation |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Storage | |
| Card reader integrated | No |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 760 g |
| Width | 44 mm |
| Depth | 368 mm |
| Height | 107 mm |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |