Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | 5419 hours ago | £38.99 | |
| Amazon | New | 5419 hours ago | £29.79 | |
| Amazon | New | 5419 hours ago | £27.49 | |
| Amazon | New | 5419 hours ago | £28.76 | |
| Amazon | New | 5419 hours ago | £34.38 | |
| Amazon | New | 5419 hours ago | £36.95 | |
| Amazon | New | 5419 hours ago | £28.76 | |
| Amazon | New | £37.68 |
Related Products
Reasons To Buy
Ultralight Comfort
Slip on the padded straps of this ultralight, ultradurable stylish pack with a zap of color on the zipper. Sleek meets chic.
Keep Dry & Carry On
Swiftly strap this little bag to your bigger bag and keep it all dry with water-resistance.
Everything In Its Safe Place
Snugly tuck your 13.3-inch, 14-inch, 15.6-inch, or 17.3-inch diagonal screen laptop in the pad-protected pocket, then stash your phone, headphones, mouse, adapter, and pens all in their dedicated places.
Description
Sleek, stylish, and sturdy. Strap this comfy companion on your roller bag and get a move on. Protect your tech with water resistance and padded construction for up to a 17.3-inch diagonal screen laptop... and whole lot more.
Specifications
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 43.9 cm (17.3") |
| Package width | 440 mm |
| Package height | 320 mm |
| Package depth | 65 mm |
| Width | 440 mm |
| Weight | 370 g |
| Package weight | 370 g |
| Height | 320 mm |
| Depth | 65 mm |
| Features | |
| Product main colour | Black |
| Colour name | Gray |
| Case type | Folio |
| Country of origin | China |
| Protection features | Water resistant |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Fits most laptops up to 17.3-inch diagonally measured. |
| Maximum screen size | 43.9 cm (17.3") |
| HP segment | Home |
| Brand compatibility | HP |
| Gender | Unisex |
| Sustainability | |
| Sustainable technologies and materials | LDPE bag contains 100% recycled plastic; Hanger tag is made from 100% recycled paper stock |
| Design | |
| Colour name | Gray |
| Case type | Folio |
| Country of origin | China |
| Protection features | Water resistant |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Fits most laptops up to 17.3-inch diagonally measured. |
| Maximum screen size | 43.9 cm (17.3") |
| Brand compatibility | HP |
| Technical details | |
| Protection features | Water resistant |
| Material | Polyester |
| Compatibility | Fits most laptops up to 17.3-inch diagonally measured. |
| UNSPSC-code | 53121706 |
| Case type | Folio |
| Water-resistant | Yes |
| Box contents | Laptop bag |
| Sustainable technologies and materials | LDPE bag contains 100% recycled plastic; Hanger tag is made from 100% recycled paper stock |
| Gender | Unisex |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Packaging data | |
| Package width | 440 mm |
| Package height | 320 mm |
| Package depth | 65 mm |
| Package weight | 370 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Water-resistant | Yes |
| UNSPSC-code | 53121706 |
| Country of origin | China |