Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £13.17 | ||
| Amazon | New | £9.49 | ||
| Amazon | New | £10.49 | ||
| Amazon | New | £7.95 | ||
| Amazon | New | £11.99 | ||
| Amazon | New | £11.99 | ||
| Amazon | New | £8.22 |
Related Products
Description
With HP Home and Office Paper, you can enjoy the legendary quality you expect from HP at an easily affordable price. It's perfect for the routine documents you produce every day and works great in printers, copiers and fax machines.
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Paper size | A4 (210×297 mm) |
| Recommended usage | Inkjet printing |
| UNSPSC-code | 14121812 |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Features | |
| Paper size | A4 (210×297 mm) |
| Recommended usage | Inkjet printing |
| Sheets per pack | 500 sheets |
| HP segment | Enterprise |
| Coloured paper | No |
| Compatible products | High speed copiers, laser printers and other office equipment |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Packaging content | |
| Sheets per pack | 500 sheets |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 210 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 297 mm |
| Package weight | 2.5 kg |
| Width | 210 mm |
| Depth | 50 mm |
| Height | 297 mm |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Other features | |
| Country of origin | France |
| Products per pallet | 200 pc(s) |
| UNSPSC-code | 14121812 |
| Compatible products | High speed copiers, laser printers and other office equipment |