HP C8765EE/338 Printhead cartridge black, 480 pages ISO/IEC 24711 11ml for HP DeskJet 460/5740/9800/PSC 1510/PSC 2355
- Brand: HP
- Category:
- SKU: C8765EE
- EAN: 0884962780510 0829160180182 88 ...0180182 8849627805108 0829160180199 5715063869628 0829160180113 0829160180168 5051964025559 0829160799261 0829160180144 0193808133541 0193808133930 0193808134104 0193808134173 4056572342761 0193808133473 0193808133862 0193808133237 0193808133336 8291601801512 0193808133817 0193808133909 0193808133954 8849627808864 0193808133923 0193808134012 0193808134098 0193808133244 0193808133824 8291607992610 0193808133961 0193808133503 0193808133398 0829160180120 0193808133343 0193808133329 0193808133855 0193808133596 0193808133893 0193808133619 0193808133756 0193808133374 4053162280793 0193808133916 0193808134050 0193808133626 4053162280809 0829160180175 0193808133701 0193808133381 4053162888418 0193808133657 0193808133886 0193808133367 0193808133558 0193808133220 0193808133268 0193808133978 0193808133602 0193808133411 0193808133787 0193808134142 0829160180151 0193808134067 0193808133695 5055388791489 0193808133305 0193808133565 0193808133633 0829160180205 5052461663077 0193808133770 0193808133879 0193808133213 0193808133442 0884962825631 0193808133718 0193808133510 0193808133749 0883585274208 0193808134036 0884962780886 0193808134081 2001126957009 0193808134005 0193808133572 0193808134166 0193808133275 0193808133763 0193808133800 0193808133312 0193808134111 0193808133435 0193808134128 8291601801758 0193808133985 4053617041054 0193808133848 0193808133664 0193808133299 0193808134135 5052461665323 0193808133831 0193808133688 0193808133534 0193808134159 0193808133428 0193808133794 0193808133350 5051964171867 0193808134074 0193808133282 0193808133640 0193808133947 0193808133732 5052461761315 0193808133466 0193808134029 0193808133671 0193808134043 0193808133992 0193808133725 0193808133459 0193808133404 0193808133497 0193808133480 5051749586084 0193808134180 0193808133527 0829160180137 2900535300102 0193808133206 0883585274215 0193808133589 0193808133251more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
^HP NO 338 BLACK INK CART 11ML |
C8765EE | |||
|
OEM HP C8765EE (338) Printhead Cartridge Black 450 Pages 11ml |
HPC8765EE | |||
|
338 - 11 ml - black - original - ink cartridge - for Officejet 100, 150, H470, K7100; Photosmart 7850, C3170, C3180, C3183, C3190, Pro B8350 |
C8765EE | |||
|
Ink lck 11ml |
C8765EE | |||
|
Ink lck, 9ml No. 338 |
C8765EE#UUS | |||
|
338 lck Originl Ink |
C8765EE#ABE | |||
|
338 lck Originl Ink |
C8765EE#BA3 | |||
|
338 lck Originl Ink |
C8765EE#ABD | |||
|
338 lck Originl Ink |
C8765EE #ABB | |||
|
338 Black Standard Capacity Ink Cartridge 11ml - C8765E |
HPC8765E | |||
|
HP 338 - sort - original - blækpatron |
255534 | |||
|
HP 338 - sort - original - blækpatron |
203367 | |||
|
INK CARTRIDGE NO 338 BLACK View on Xvantage |
9431ZEC | |||
| Ingram Micro CS |
INK CARTRIDGE NO 338 BLACK |
9431ZEC | |||
|
338 BLACK CARTRIDGE, EUR |
C8765EE | |||
|
338 BLACK CARTRIDGE, EUR |
C8765EE | |||
|
Toner OF PSC 1510/1610 black No.338 C8765EE |
C8765EE | |||
|
338 - black - original - ink cartridge |
STD10090780 | |||
|
338 - black - original - ink cartridge |
STD10097693 | |||
|
HP 338 - C8765EE - 1 x Black - Ink cartridge - For Officejet 100, 150, H470, K7103, Photosmart 26XX, C3110, C3125, C3173, C3175, C3193, C3194 View on InTouch |
1937834 | |||
|
Tinte HP OF PSC 1510/1610 black No.338 C8765EE |
5310337 | |||
|
Genuine HP 338 Black Ink Cartridge | C8765EE |
C8765EE|INK | |||
|
Original HP 338 Black Ink Cartridge Reduced Warehouse - C8765EE |
C8765EE|INK|OOD | |||
|
338 BLACK INKJETHP NO.338 |
HPC8765EE | |||
|
^HP NO 338 BLACK INK CART 11ML View on Webshop |
C8765EE |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Currys Business | HP 338 - black - original - ink cartridge | New | 4547 hours ago | £47.98 |
| Amazon | New | £51.87 | ||
| Amazon | New | £53.49 | ||
| Amazon | New | £61.56 | ||
| Amazon | New | £42.50 | ||
| Amazon | New | £51.05 | ||
| Amazon | New | £38.95 | ||
| Amazon | New | £52.77 | ||
| Amazon | New | £29.10 | ||
| Amazon | New | £54.99 | ||
| Amazon | New | £60.00 | ||
| Amazon | New | £27.96 | ||
| Amazon | New | £32.00 | ||
| Amazon | New | £51.05 | ||
| Amazon | New | £53.47 | ||
| Amazon | New | £61.99 | ||
| Amazon | New | £56.72 | ||
| Amazon | New | £39.10 | ||
| Amazon | New | £28.95 | ||
| Amazon | New | £47.62 | ||
| Amazon | New | £34.99 |
Related Products
Reasons To Buy
Reliability you can trust
Get high-quality results with Original HP Ink and make your hard work stand out from the rest.
You give your best. So do we.
Stay productive when you need it most with Original HP Ink.
Keep important documents and memories alive
Choose Original HP Ink to print crisp documents and your cherished moments in vivid colors.
Description
Compatible Printers: HP DeskJet 5700 Series, HP OfficeJet 7310, HP OfficeJet 7300 Series, HP OfficeJet K 7108, HP OfficeJet 6210 V, HP DeskJet 460 WF, HP PhotoSmart 2575 xi, HP DeskJet 6840, HP OfficeJet H 470 WBT, HP PhotoSmart 8100 Series, HP PSC 1610 Series, HP PSC 1510 S, HP DeskJet 460 CB, HP PhotoSmart 2710, HP PSC 2600 Series, HP OfficeJet 6210 Series, HP PSC 1510, HP OfficeJet Pro K 7100, HP PhotoSmart Pro B 8330, HP PhotoSmart 8050 XI, HP DeskJet 9803 D, HP OfficeJet 6210, HP PhotoSmart 7850 XI, HP PhotoSmart Pro B 8350, HP PhotoSmart 2575, HP PhotoSmart 2500 Series, HP PSC 2355 P, HP OfficeJet 6205, HP PhotoSmart Pro B 8300 Series, HP PhotoSmart 8450 XI, HP PhotoSmart 8450 GP, HP OfficeJet Pro K 7100 Series, HP OfficeJet H 470 WF, HP PhotoSmart 7800 Series, HP PhotoSmart 8150, HP PSC 1600 Series, HP OfficeJet 7310 XI, HP PhotoSmart C 3180, HP OfficeJet 7413, HP DeskJet 6620, HP OfficeJet H 470, HP PhotoSmart C 3185, HP DeskJet 5745, HP PhotoSmart C 3170, HP PhotoSmart 2570, HP PhotoSmart C 3194, HP PSC 2355 Series, HP DeskJet 460 C, HP PhotoSmart C 3175, HP OfficeJet 6208, HP OfficeJet 6215, HP PhotoSmart C 3110, HP PhotoSmart 7850, HP OfficeJet 7410, HP OfficeJet H 470 Series, HP PSC 1603, HP DeskJet 9800, HP PhotoSmart Pro B 8353, HP DeskJet 460 WBT, HP PhotoSmart 2700 Series, HP PSC 1610, HP PhotoSmart 8450 Series, HP PhotoSmart C 3140, HP PhotoSmart C 3190, HP PSC 2700 Series, HP OfficeJet K 7100, HP DeskJet 6520, HP OfficeJet 100, HP OfficeJet 6213, HP PhotoSmart 8050, HP PSC 2355, HP PhotoSmart 2608, HP DeskJet 6830 V, HP PSC 2355 V, HP OfficeJet K 7103, HP DeskJet 9800 D, HP PhotoSmart 8050 Series, HP PSC 1500 Series, HP PhotoSmart 2605, HP OfficeJet 7210 XI, HP PSC 2710, HP DeskJet 6800 Series, HP PhotoSmart 2600 Series, HP DeskJet 6500 Series, HP PSC 1513 S, HP DeskJet 6540, HP PhotoSmart C 3183, HP DeskJet 9860, HP PSC 1610 V, HP OfficeJet 7210, HP DeskJet 9800 Series, HP OfficeJet 7400 Series, HP DeskJet 6540 D, HP DeskJet 6830, HP OfficeJet H 470 BT, HP DeskJet 9803, HP DeskJet 6600 Series, HP PhotoSmart C 3125, HP PhotoSmart 2710 XI, HP DeskJet 460 Series, HP PhotoSmart C 3100 Series, HP PSC 1618, HP DeskJet 460, HP OfficeJet 6210 XI, HP PhotoSmart 8000 Series, HP OfficeJet 7213, HP PSC 1510 XI, HP PhotoSmart 2610, HP PSC 2355 XI, HP PhotoSmart 8050 V, HP OfficeJet 7408, HP PSC 2610, HP OfficeJet 150 Mobile, HP OfficeJet K 7100 Series, HP DeskJet 6540 DT, HP PhotoSmart 8150 XI, HP PhotoSmart 8150 V, HP PhotoSmart 8450, HP DeskJet 6540 Series, HP DeskJet 5740, HP PSC 1615, HP OfficeJet 6200 Series, HP PhotoSmart 7850 Series, HP PSC 2300 Series, HP PhotoSmart 2615, HP PSC 2350, HP PhotoSmart 8030, HP PhotoSmart C 3135, HP OfficeJet 7208, HP PhotoSmart 8049, HP PhotoSmart 8450 V, HP OfficeJet H 470 B, HP PhotoSmart 7850 V, HP PSC 1610 XI, HP PhotoSmart 8400 Series, HP PhotoSmart C 3150, HP PhotoSmart 2610 XI, HP OfficeJet 7410 XI, HP PhotoSmart 8150 Series
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Dye-based ink |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C8765EE |
| Brand compatibility | HP |
| Black ink page yield | 480 pages |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | China, United States, Czech Republic, Ireland, Singapore, Malaysia |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| HP segment | Business |
| Compatibility | HP 338 ink cartridges work with: |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Total amount of recycled materials used for making | 50% |
| Package type | Box |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Technical details | |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Package type | Box |
| Country of origin | China, United States, Czech Republic, Ireland, Singapore, Malaysia |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884962780886, 884962825631, 884962780510 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (301) 884962780886; (999) 884962825631; (UUS) 884962780510 |
| Box contents | Ink cartridge |
| Other EU Hazard statement(s) | EUH208: Contains sensitizing substance. May produce an allergic reaction |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 35 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 113 mm |
| Weight | 39.2 g |
| Height | 141 mm |
| Depth | 37 mm |
| Package depth | 37 mm |
| Package weight | 69 g |
| Package width | 113 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 141 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 37 mm |
| Package weight | 69 g |
| Package width | 113 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 141 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 1920 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 800 x 1200 x 1158 mm |
| Master (outer) cases per pallet | 32 pc(s) |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884962780886, 884962825631, 884962780510 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (301) 884962780886; (999) 884962825631; (UUS) 884962780510 |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Country of origin | China, United States, Czech Republic, Ireland, Singapore, Malaysia |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 800 x 1200 x 1158 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | China, United States, Czech Republic, Ireland, Singapore, Malaysia |
| Pallet gross weight | 170 kg |
| Products per master (outer) case | 60 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 4.53 kg |
| Products per pallet | 1920 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 800 x 1200 x 1158 mm |
| Master (outer) cases per pallet | 32 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |