HP C6657AE/57 Printhead cartridge color, 500 pages ISO/IEC 24711 17ml for HP DeskJet Series 5550/PhotoSmart 100/PhotoSmart 145/PhotoSmart 7660/PSC 1110
- Brand: HP
- Category:
- SKU: C6657AE
- EAN: 0884962780664 0725184712234 88 ...4712234 8849627806648 7251847122582 0088698449462 0193808158513 0088698449493 0193808158483 4053162279506 0193808158056 5051964023890 0193808158049 0193808158841 0808736681650 0193808158216 5052217187277 0193808158223 0193808158872 4005922023577 8849628342756 0193808158148 0193808158209 0193808158858 0193808158278 0193808158193 0193808158070 0193808158346 0193808158995 0193808158902 0193808158827 9781433544002 0884962780671 0193808158551 0193808158025 0193808158308 0193808158162 2001133243003 0193808158797 0193808158810 0884420195238 0193808158599 0193808158131 0193808158957 0193808158940 0193808158285 0193808158377 5054533084605 0193808158728 0193808158674 0193808158742 0193808158582 7251847122414 0808736681575 0193808158247 0193808158964 0829160799216 4250783521131 0193808159008 0193808158759 0193808158773 0725184712289 0808736161176 0193808158711 0725184712272 0193808158414 0193808158506 0808736681605 5054629061206 0193808158575 4053617037200 0193808158407 0193808158568 0193808158704 0808736161169 0725184712265 0193808158230 0193808158490 0193808158100 0829160799209 0193808158339 0193808158629 0193808158988 0884420195221 0193808158896 0193808158537 0193808158889 5054230133095 0193808158360 0193808158780 0193808158650 0193808158094 0193808158612 0193808158926 0193808158469 0193808158919 0884962834275 0808736681582 0193808158353 0193808158766 0193808158292 0088698449479 5052217551290 4056572342488 0808736681599 0193808158384 0193808158186 0193808158452 0193808158520 0193808158261 0193808158063 5051964171812 0725184712258 0193808158933 0193808158735 0193808158322 0193808158834 0193808158971 0193808158124 0193808158179 0193808158667 0193808158476 0193808158391 0889899377130 0193808158438 0193808158681 0193808158865 0193808158254 0193808158315 0193808158643 0193808158445 0193808158544 0193808158605 4053162279513 0725184712241 5053973053134 0193808158698 0193808158032 0193808158117 0088698449486 0193808158421 0193808158803 0193808158155 0193808158636 0193808158087 5052461547889more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
^HP NO.57 TRI COLOUR CART |
C6657AE | |||
|
57 - 17 ml - colour (cyan, magenta, yellow) - original - ink cartridge - for Deskjet 450, 55XX; Officejet 6110; Photosmart 7150, 7350, 7550; psc 21XX, 2210 |
C6657AE | |||
|
Ink ricolor 17ml |
C6657AE | |||
|
Ink C/M/Y, 9ml No. 57 High |
C6657AE#UUS | |||
|
57 ri-Color Originl Ink |
C6657AE#ABE | |||
|
57 ri-Color Originl Ink |
C6657AE#UUQ | |||
|
57 ri-Color Originl Ink |
C6657AE#ABD | |||
|
57 ri-Color Originl Ink |
C6657AE#ABB | |||
|
57 ri-Color Originl Ink |
C6657AE #ABE | |||
|
57 ri-Color Originl Ink |
C6657AE #UUS | |||
|
57 Tricolour Standard Capacity Ink Cartridge 17ml - C6657A |
HPC6657A | |||
|
HP 57 - farve (cyan, magenta, gul) - o |
256845 | |||
|
57 TRICOLOR INKJET CARTRIDGE EUR |
C6657AE | |||
|
57 TRICOLOR INKJET CARTRIDGE EUR |
C6657AE | |||
|
Toner 57 / C6657A TriColour |
C6657AE | |||
|
57 - colour (cyan, magenta, yellow) - original - ink cartridge |
STD10090965 | |||
|
HP 57 - C6657AE - 1 x Yellow,1 x Cyan,1 x Magenta - Ink cartridge - For Deskjet 51XX, F4135, F4150, F4172, F4175, F4185, F4188, F4190, F4194, Photosmart 7550 View on InTouch |
1958344 | |||
|
57 Tri-color Original Ink Cartridge |
C6657AE | |||
|
Tinte HP 57 / C6657A TriColour |
5310150 | |||
|
57 TRI-COLOUR INKJETC6657AE |
HPC6657AE | |||
|
57 INK CART TRI-COLOR 17ML CMY |
HPC6657AE | |||
|
57 INK CART TRI-COLOR 17ML CMY |
HPC6657AE | |||
|
^HP NO.57 TRI COLOUR CART View on Webshop |
C6657AE |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Currys Business | HP 57 - colour (cyan, magenta, yellow) - original - ink cartridge | New | 518 hours ago | £74.38 |
| Amazon | New | £72.32 | ||
| Amazon | New | £70.64 | ||
| Amazon | New | £34.48 | ||
| Amazon | New | £79.18 | ||
| Amazon | New | £82.60 | ||
| Amazon | New | £81.18 | ||
| Amazon | New | £60.90 | ||
| Amazon | New | £72.62 | ||
| Amazon | New | £34.00 | ||
| Amazon | New | £73.91 | ||
| Amazon | New | £69.53 | ||
| Amazon | New | £32.48 |
Related Products
Reasons To Buy
Reliability you can trust
Get high-quality results with Original HP Ink and make your hard work stand out from the rest.
You give your best. So do we.
Stay productive when you need it most with Original HP Ink.
Keep important documents and memories alive
Choose Original HP Ink to print crisp documents and your cherished moments in vivid colors.
Description
Compatible Printers: HP Digital Copier 410, HP OfficeJet 4219, HP PSC 2510 XI, HP PSC 1355, HP PhotoSmart 230 XI, HP Fax 1240 XI, HP PhotoSmart 7150, HP PhotoSmart 7300 Series, HP OfficeJet 4110 XI, HP PSC 2500 Series, HP OfficeJet 4110 Z, HP OfficeJet 4110, HP PSC 2100 Series, HP DeskJet 5652, HP PhotoSmart 230 Series, HP PhotoSmart 7459, HP DeskJet 5650, HP PSC 1317, HP OfficeJet 6150, HP OfficeJet 4215 V, HP OfficeJet 4105, HP OfficeJet 4255, HP DeskJet 9650, HP PSC 1100 Series, HP PSC 1210 XI, HP OfficeJet 4250, HP DeskJet 5655, HP PSC 2105, HP DeskJet 9680, HP OfficeJet 4259, HP OfficeJet 4110 Series, HP PSC 2150, HP PhotoSmart 7700 Series, LSK ODP 200, HP OfficeJet 4252, HP PhotoSmart 7960, HP PhotoSmart 230, HP DeskJet F 4185, HP PhotoSmart 245 XI, HP PSC 2400 Series, OTC Flatjet C 680 Series, HP PhotoSmart 145, HP PSC 2210 Series, HP PSC 2510, HP DeskJet F 4150, HP PhotoSmart 7100 Series, HP PhotoSmart 7762, HP DeskJet 5150 W, HP PhotoSmart 7960 GP, HP PSC 2410 Series, Olivetti JOB-JET M 400, HP PSC 1315 V, HP PSC 1110 Series, HP PhotoSmart 130, HP OfficeJet 5500 Series, HP PSC 2210 V, HP Fax 1240, HP DeskJet F 4194, HP PSC 2450, HP DeskJet 5600 Series, HP PSC 1315 XI, HP OfficeJet 4215 Series, HP OfficeJet 5500, HP OfficeJet 4200 Series, HP DeskJet 9680 GP, HP PSC 2110 V, HP DeskJet F 4190, HP OfficeJet 4215, HP PSC 2110 Series, HP OfficeJet 4212, HP PSC 2200 Series, HP PSC 1210, HP DeskJet 450 Series, HP PhotoSmart 7755, HP OfficeJet 6110, HP PhotoSmart 240 Series, HP PhotoSmart 7900 Series, HP PhotoSmart 7762 W, HP PhotoSmart 7260, OTC Flatjet C 680 XI, HP PhotoSmart 7760, HP PSC 1200 Series, HP DeskJet 5552, Seiko Precision CD Printer 5000 Series, HP DeskJet 5150, HP DeskJet 450 WBT, LSK CD Printer 5000, HP PhotoSmart 7600 Series, HP PSC 1310, HP OfficeJet 6110 XI, HP PSC 1350 Series, HP PhotoSmart 130 XI, HP DeskJet F 4172, HP DeskJet 450 CI, HP PhotoSmart 145 XI, Olivetti JOB-JET M 300, HP OfficeJet 5510 Series, HP PSC 2175, HP DeskJet 9670, HP PhotoSmart 7450, HP PhotoSmart 100, HP PhotoSmart 7400 Series, HP PSC 1315 S, HP DeskJet F 4155 e, HP DeskJet 5650 W, HP DeskJet 5145, HP PSC 2405, HP PhotoSmart 130 Series, Seiko Precision CD Printer 5000 Pro Recorder, HP DeskJet 5100 Series, HP DeskJet 9600 Series, HP PSC 1340, HP PSC 1205, HP OfficeJet 4214, HP DeskJet 5551, HP PSC 2550, HP PSC 1312, HP PhotoSmart 140 Series, HP PhotoSmart 245, HP DeskJet 5850, HP PSC 2210 XI, HP Digital Copier Printer 410, HP PhotoSmart 7450 XI, HP DeskJet F 4100 Series, HP PSC 1315, HP OfficeJet 4215 XI, HP PSC 1217, HP PSC 2410, OTC Flatjet C 680, HP PhotoSmart 7200 Series, Output Solutions Flatjet C 680, HP PSC 2410 XI, HP DeskJet F 4175, HP PSC 1350 XI, HP PhotoSmart 7550, HP OfficeJet 5510 XI, HP PSC 1345, HP OfficeJet 4110 V, LSK CD Printer 5000 Pro Recorder, HP PSC 1350 V, HP PSC 2420, HP DeskJet 5550, HP OfficeJet 4100 Series, HP DeskJet 450 CBI, HP OfficeJet 5515, HP PSC 2170, HP DeskJet F 4140, HP PSC 1315 Series, HP PSC 2000, HP PSC 1219, Olivetti JOB-JET P 210, HP PhotoSmart 7660, HP PSC 1350, HP PSC 1110 V, HP OfficeJet 4105 Z, HP OfficeJet 4251, Odixion Digistudio 3000, Telecom Italia Fax Tiziano, HP PhotoSmart 7350, HP PSC 2110 XI, HP PSC 2210, HP DeskJet F 4135, HP PSC 1110 XI, HP DeskJet 5500 Series, LSK CD Printer 5000 PRO, HP PSC 2410 V, HP OfficeJet 5505, HP OfficeJet 4115, HP PSC 2115, HP PSC 1110, HP OfficeJet 5510, HP PSC 2110, Seiko Precision CD Printer 5000 PRO, HP OfficeJet 5510 V, HP PhotoSmart 7345, HP DeskJet 5151, HP PhotoSmart 7655, LSK CD Printer 5000 Series, HP DeskJet F 4180, Seiko Precision CD Printer 5000, HP DeskJet 5550 C, HP PSC 1215
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Dye-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Dye-based ink |
| Colour ink page yield | 500 pages |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | China, United States, Czech Republic, Ireland, Singapore, Malaysia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | HP 57 ink cartridges work with: |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet size (EU) | 1200 x 800 x 1130 mm |
| Package type | Blister |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Technical details | |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Pallet size (EU) | 1200 x 800 x 1130 mm |
| Package type | Blister |
| Country of origin | China, United States, Czech Republic, Ireland, Singapore, Malaysia |
| Print technology | Inkjet printing |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 808736161176, 884962780671, 884962780664 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (999) 808736161176; (UUQ) 884962780671; (UUS) 884962780664 |
| Box contents | Ink cartridge |
| Other EU Hazard statement(s) | EUH208: Contains sensitizing substance. May produce an allergic reaction |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | -15 - 35 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 36.3 mm |
| Weight | 56 g |
| Height | 140.5 mm |
| Depth | 116.1 mm |
| Package depth | 37 mm |
| Package weight | 90 g |
| Package width | 141 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 113 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 37 mm |
| Package weight | 90 g |
| Package width | 141 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 113 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 1920 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1130 mm |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 808736161176, 884962780671, 884962780664 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (999) 808736161176; (UUQ) 884962780671; (UUS) 884962780664 |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Country of origin | China, United States, Czech Republic, Ireland, Singapore, Malaysia |
| Pallet size (EU) | 1200 x 800 x 1130 mm |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1130 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | China, United States, Czech Republic, Ireland, Singapore, Malaysia |
| Pallet gross weight | 201.6 kg |
| Pallet size (EU) | 1200 x 800 x 1130 mm |
| Products per pallet | 1920 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1130 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Products per larger master (outer) case | 60 pc(s) |
| Larger master (outer) case gross weight | 5.5 kg |