HP 5YZ55AT memory module 32 GB 1 x 32 GB DDR4 288-pin DIMM ECC
- Brand: HP
- Category:
- SKU: 5YZ55AT
- EAN: 0193424918812
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
- DDR4 - module - 32 GB - DIMM 288-pin - 2933 MHz / PC4-23400 - 1.2 V - registered - ECC - Smart Buy - for Workstation Z6 G4, Z8 G4; ZCentral 4R |
2M34UH6 | |||
|
32GB DDR4-2933 (1X32GB) ECC View on Xvantage |
2M34UH6 | |||
| Ingram Micro CS |
32GB DDR4-2933 (1X32GB) ECC |
2M34UH6 | |||
|
- DDR4 - module - 32 GB - DIMM 288-pin - 2933 MHz / PC4-23400 - registered |
STD10020308 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £579.04 |
Related Products
Description
Boost the capabilities of your HP Workstation and improve system performance and memory reliability with low-power, high-speed DDR4 memory from HP, fully tested and supported with HP Workstations for your peace of mind.
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 2933 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 2933 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| HP segment | Business |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 11 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |