HP 5YZ54AT memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR4 288-pin DIMM ECC
- Brand: HP
- Category:
- SKU: 5YZ54AT
- EAN: 0193424918799
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
16GB DDR4-2933 (1X16GB) ECC View on Xvantage |
2M34UH5 | |||
| Ingram Micro CS |
16GB DDR4-2933 (1X16GB) ECC |
2M34UH5 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £407.33 | ||
| Amazon | New | £330.98 | ||
| Amazon | New | £412.11 |
Related Products
Description
Boost the capabilities of your HP Workstation and improve system performance and memory reliability with low-power, high-speed DDR4 memory from HP, fully tested and supported with HP Workstations for your peace of mind.
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 2933 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 2933 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| HP segment | Business |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 110 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |