HP 435 Programmable Wireless Keypad
- Brand: HP
- Category:
- SKU: 7N7C3AA
- EAN: 0197192769140
- Sell Price:
- Contract No:
- Account price:
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
435 Progrmmle WL Keypd |
7N7C3AA#UUF | Register free see stock | ||
|
435 Progrmmle Wireless |
7N7C3AA | |||
|
HP 435 PROGRAMMABLE BT WL KEYPAD View on Webshop open_in_new |
7N7C3AA | |||
| Alternative Suppliers | |||||
|---|---|---|---|---|---|
|
HP 435 PROGRAMMABLE BT WL KEYPAD |
CL7N7C3AA | Register free see stock | ||
Related Products
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
Reasons To Buy

Create your new favorite key
This little board packs in a lot of functionality. With swappable keycaps and nine programmable keys<sup>[1]</sup>, you can program and label custom shortcuts or automate difficult keystroke combinations to perform your day-to-day tasks in a fraction of the time. HP Accessory Center makes it easy to set and change commands on the fly.
Portability meets productivity
Bring your workflow on the go. This spill-resistant, sanitizable<sup>[2]</sup> keypad has a compact, commuter-friendly design and can work on both sides of your main keyboard. Add utility and comfort to your day with a customizable layout and blank key column that feature low-profile, concave keycaps for quiet and comfortable typing.


Uncomplicated connectivity
For any workflow, connection is key. Whether at home, on the road, or in the office, quickly connect to your devices via Bluetooth® with Swift Pair support. The light at the top of the keypad lets you know you’re paired up.
Description
Get more than numbers out of your keypad. The HP 435 Programmable Wireless Keypad is fully customizable[1], to give you full control. Besides the standard numpad layout, a column of five blank keys can be configured as you see fit. In fact, this keypad has nine programmable keys with swappable keycaps for an endless array of workflow options.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Device interface | Bluetooth |
| Programmable hot keys | Yes |
| Country of origin | China |
| Design | |
| Product colour | Black |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 110 mm |
| Depth | 153 mm |
| Height | 19 mm |
| Weight | 256 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 205 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 380 g |
| Packaging data | |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 205 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 380 g |
| Packaging content | |
| Warranty card | Yes |
| Technical details | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Sustainable technologies and materials | 50% post-consumer recycled plastic; Packaging is recyclable |
| Sustainability compliance | Yes |
| Pallet gross weight | 425 kg |
| Compliance certificates | EAC, RoHS, BIS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Sustainability | |
| Sustainable technologies and materials | 50% post-consumer recycled plastic; Packaging is recyclable |
| Sustainability compliance | Yes |
| Other features | |
| Compliance certificates | EAC, RoHS, BIS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| UNSPSC-code | 43211706 |
| Pallet gross weight | 425 kg |