GEAR4 Crystal Palace mobile phone case 15.5 cm (6.1") Cover Transparent
- Brand: GEAR4
- Category:
- SKU: 702010919
- EAN: 0840056175648
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £21.83 | ||
| Amazon | New | £33.65 | ||
| Amazon | New | £21.83 |
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Wireless charging | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S23 |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Protection features | Drop proof, Dust resistant, Scratch resistant |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Wireless charging | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S23 |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Protection features | Drop proof, Dust resistant, Scratch resistant |
| Drop proof up to | 3.96 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 90 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Wireless charging | Yes |