GBC Inspire+ A4 Laminator
- Brand: GBC
- Category:
- SKU: 4402075EU
- EAN: 5028252502719 5028252502900
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | 5510 hours ago | £63.83 |
Related Products
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Warm-up time | 5 min |
| Format | A4 |
| Indication light | Yes |
| Laminating time | 72 s |
| Number of rollers | 2 |
| Built-in display | No |
| Control type | Scrollbar |
| Product colour | Black |
| Maximum document thickness | 0.5 mm |
| Maximum lamination width | 24.1 cm |
| Lamination speed | 250 mm/min |
| Preheating time | 5 min |
| Maximum pouch thickness | 75 µm |
| Harmonized System (HS) code | 84729080 |
| Features | |
| Type | Hot laminator |
| Warm-up time | 5 min |
| Format | A4 |
| Indication light | Yes |
| Laminating time | 72 s |
| Lamination system | Pouch |
| Maximum film thickness | 75 µm |
| Ready indicator | Yes |
| Country of origin | China |
| Number of rollers | 2 |
| Built-in display | No |
| Control type | Scrollbar |
| Product colour | Black |
| Maximum document thickness | 0.5 mm |
| Maximum lamination width | 24.1 cm |
| Lamination speed | 250 mm/min |
| Preheating time | 5 min |
| Maximum pouch thickness | 75 µm |
| Power | |
| Power consumption (typical) | 450 W |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 350 mm |
| Depth | 125 mm |
| Height | 60 mm |
| Package width | 155 mm |
| Package height | 72 mm |
| Package depth | 402 mm |
| Package weight | 1.42 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 155 mm |
| Package height | 72 mm |
| Package depth | 402 mm |
| Package weight | 1.42 kg |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84729080 |
| Other features | |
| Country of origin | China |