GBC Inspire+ A4 Laminator
- Brand: GBC
- Category:
- SKU: 2104511
- EAN: 5028252507882
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £25.33 | ||
| Amazon | New | £28.19 | ||
| Amazon | New | £25.28 | ||
| Amazon | New | £25.29 | ||
| Amazon | New | £17.99 | ||
| Amazon | New | £25.20 | ||
| Amazon | Used | £17.47 |
Related Products
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Warm-up time | 4 min |
| Format | A4 |
| Indication light | Yes |
| Built-in display | No |
| Product colour | Black, Silver |
| Maximum document thickness | 0.5 mm |
| Lamination speed | 250 mm/min |
| Maximum pouch thickness | 125 µm |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Features | |
| Type | Hot laminator |
| Warm-up time | 4 min |
| Format | A4 |
| Indication light | Yes |
| Lamination system | Pouch |
| Maximum film thickness | 125 µm |
| Built-in display | No |
| Product colour | Black, Silver |
| Maximum document thickness | 0.5 mm |
| Lamination speed | 250 mm/min |
| Maximum pouch thickness | 125 µm |
| Weight & dimensions | |
| Width | 350 mm |
| Depth | 130 mm |
| Height | 60 mm |
| Weight | 1.26 kg |
| Other features | |
| Warranty period | 2 year(s) |