GBC Inspire+ A4 Laminator Set
- Brand: GBC
- Category:
- SKU: 4410033
- EAN: 5028252639033
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £34.67 | ||
| Amazon | Used | £25.06 | ||
| Amazon | New | £29.99 |
Related Products
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Format | A4 |
| Indication light | Yes |
| Number of rollers | 2 |
| Temperature (max) | 135 °C |
| Product colour | White |
| Maximum document thickness | 0.5 mm |
| Maximum lamination width | 24.1 cm |
| Lamination speed | 250 mm/min |
| Preheating time | 4 min |
| Features | |
| Type | Cold laminator |
| Format | A4 |
| Indication light | Yes |
| Lamination system | Pouch |
| Minimum pouch thickness | 125 µm |
| Ready indicator | Yes |
| Number of rollers | 2 |
| Temperature (max) | 135 °C |
| Product colour | White |
| Maximum document thickness | 0.5 mm |
| Maximum lamination width | 24.1 cm |
| Lamination speed | 250 mm/min |
| Preheating time | 4 min |
| Power | |
| Power consumption (typical) | 420 W |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 350 mm |
| Depth | 130 mm |
| Height | 60 mm |