GBC Inspire+ A4 Laminator Set
- Brand: GBC
- Category:
- SKU: 4410035
- EAN: 5028252639057 5028252639507
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Format | A4 |
| Indication light | Yes |
| Temperature (max) | 135 °C |
| Number of temperature settings | 2 |
| Product colour | Black |
| Maximum document thickness | 0.5 mm |
| Maximum lamination width | 24.1 cm |
| Lamination speed | 250 mm/min |
| Preheating time | 4 min |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Features | |
| Type | Cold/hot laminator |
| Format | A4 |
| Indication light | Yes |
| Lamination system | Pouch |
| Minimum pouch thickness | 125 µm |
| Temperature (max) | 135 °C |
| Number of temperature settings | 2 |
| Product colour | Black |
| Maximum document thickness | 0.5 mm |
| Maximum lamination width | 24.1 cm |
| Lamination speed | 250 mm/min |
| Preheating time | 4 min |
| Power | |
| Power consumption (typical) | 420 W |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 350 mm |
| Depth | 130 mm |
| Height | 60 mm |
| Weight | 1.3 kg |
| Other features | |
| Warranty period | 1 year(s) |