GBC Inspire+ A3 Laminator
- Brand: GBC
- Category:
- SKU: 4410032
- EAN: 5028252639026
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Warm-up time | 4 min |
| Format | A3 |
| Indication light | Yes |
| Product colour | Black, White |
| Maximum document thickness | 0.5 mm |
| Maximum lamination width | 29.7 cm |
| Lamination speed | 250 mm/min |
| Maximum pouch thickness | 125 µm |
| Features | |
| Type | Hot laminator |
| Warm-up time | 4 min |
| Format | A3 |
| Indication light | Yes |
| Maximum film thickness | 100 µm |
| Minimum pouch thickness | 75 µm |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black, White |
| Maximum document thickness | 0.5 mm |
| Maximum lamination width | 29.7 cm |
| Lamination speed | 250 mm/min |
| Maximum pouch thickness | 125 µm |
| Weight & dimensions | |
| Width | 445 mm |
| Depth | 140 mm |
| Height | 60 mm |
| Weight | 1.68 kg |
| Package width | 495 mm |
| Package height | 70 mm |
| Package depth | 165 mm |
| Package weight | 1.87 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 495 mm |
| Package height | 70 mm |
| Package depth | 165 mm |
| Package weight | 1.87 kg |
| Packaging content | |
| Number of laminator pouches | 5 |
| Laminator pouch included | Yes |
| Logistics data | |
| Customs product code (TARIC) | 84729080 |
| Other features | |
| Country of origin | China |