GBC Inspire+ A3 Laminator
- Brand: GBC
- Category:
- SKU: 2104512
- EAN: 5028252507899
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £67.00 | ||
| Amazon | New | £55.26 | ||
| Amazon | New | £51.99 | ||
| Amazon | New | £45.63 | ||
| Amazon | New | £54.77 | ||
| Amazon | New | £48.93 | ||
| Amazon | New | £35.99 | ||
| Amazon | New | £54.95 | ||
| Amazon | New | £54.10 | ||
| Amazon | New | £63.05 | ||
| Amazon | New | £49.41 | ||
| Amazon | New | £45.27 | ||
| Amazon | New | £63.04 | ||
| Amazon | New | £35.99 | ||
| Amazon | New | £35.96 | ||
| Amazon | New | £55.15 | ||
| Amazon | New | £54.49 |
Related Products
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Warm-up time | 4 min |
| Format | A3 |
| Indication light | Yes |
| Built-in display | No |
| Product colour | Black, Silver |
| Maximum document thickness | 0.5 mm |
| Lamination speed | 250 mm/min |
| Maximum pouch thickness | 125 µm |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Features | |
| Type | Hot laminator |
| Warm-up time | 4 min |
| Format | A3 |
| Indication light | Yes |
| Lamination system | Pouch |
| Maximum film thickness | 100 µm |
| Built-in display | No |
| Product colour | Black, Silver |
| Maximum document thickness | 0.5 mm |
| Lamination speed | 250 mm/min |
| Maximum pouch thickness | 125 µm |
| Weight & dimensions | |
| Width | 350 mm |
| Depth | 130 mm |
| Height | 60 mm |
| Weight | 1.44 kg |
| Other features | |
| Warranty period | 2 year(s) |