Fellowes Computer Monitor Stand with 3 Height Adjustments - Standard Monitor Riser with Cable Management - Ergonomic Adjustable Monitor Stand for Computers - Max Weight 27KG/Max Size 21" - Platinum
- Brand: Fellowes
- Category:
- SKU: 91712
- EAN: 0077511917127 50077511917122 4 ...11917122 4923213107822 0775119171278 5054484086901 5051749357448 0171001607311 7544580304453 0800011216397 7038557148480 7445803119130 0803982751218 5051395451361 0102930783845 0163120284382 5052461894556 0666666456126 0638084629390 0641438044220 0755034048558 7038557148497 0787461827437 0801593173306 7987987907061 4052305118368 0638865627805 0635665145409 5147841667353 5054629062944 0758399140608 0715933169525 5054565062947 0793426998166 0791836611835 5055410401621 7887117141207 0806791974618 0809099083440 0151903682876 0823019587177 5053676759159 5775885577965 7038557148473 7478789875776 0611102118205 7744771056653 0804993436309 0163121156398 0800187859596 5554442407040 7967907074431 0640206530699 0809301956579 5147841742692 5554442328253 4055325855640 0151903041017 5051395244949 5053252153401 0999992407037 7197200059938 0641438699758 0168141500596more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Standard Monitor Riser Platinum 91712 |
34640FE | |||
|
91712 Classic Standard Monitor Riser Platinum |
22298J | |||
|
91712 Classic Standard Monitor Riser Platinum |
22298J | |||
|
Adjustable Monitor Stand/Riser 91712 |
FELLOW603 | |||
|
Standard Monitor Riser White |
91712 | |||
|
|
Standard Monitor Riser White |
91712 | |||
|
STD MONITOR STAND PLATINUM |
BB91712 | |||
|
STANDARD MONITOR STAND PLAT |
BB91712 | |||
|
STANDARD MONITOR RISER PLATINUM View on Webshop |
91712 | |||
|
Standard Monitor Riser Platinum |
91712 | |||
|
STANDARD TFT /LCD MONITOR RISER |
91712 | |||
|
91712 Classic Standard Monitor Riser Platinum |
91712 | |||
|
Adjustable Monitor Stand/Riser 91712 |
91712 | |||
|
Standard Monitor Riser - stand - for Monitor |
STD10132550 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £13.78 | ||
| Amazon | New | £20.97 | ||
| Amazon | New | £13.98 | ||
| Amazon | New | £17.58 | ||
| Amazon | New | £19.73 | ||
| Amazon | New | £16.10 | ||
| Amazon | New | £15.60 |
Description
Specifications
| Mounting | |
|---|---|
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Desk |
| Mounting | Freestanding |
| Maximum weight capacity | 27 kg |
| Maximum screen size | 53.3 cm (21") |
| Ergonomics | |
| Cable management | No |
| Adjustable depth | No |
| Height adjustment | Yes |
| Adjustable shelves | No |
| Design | |
| Easy to install | Yes |
| Product colour | Grey, White |
| Adjustable shelves | No |
| Technical details | |
| Adjustable shelves | No |
| Mounting type | Desk |
| Product colour | Grey, White |
| Cable management | No |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 330.2 mm |
| Depth | 330.2 mm |
| Height | 76.2 mm |
| Weight | 453.5 g |
| Packaging content | |
| Clamp included | No |
| Manual | Yes |
| VESA mount included | No |
| Other features | |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Mounting type | Desk |
| Mounting | Freestanding |
| Packaging data | |
| Clamp included | No |
| Manual | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |