Fellowes Computer Monitor Stand with 3 Height Adjustments - Smart Suites Monitor Riser - Ergonomic Adjustable Monitor Stand for Computers - Max Weight 10KG/Max Size 21" - Black
- Brand: Fellowes
- Category:
- SKU: 8020101
- EAN: 0043859541386 0000438595413 40 ...8595413 4056324230001 0163120295234 0797045607805 0823019586651 0809301956050 0638865640422 4923113100763 7044447799588 5054565087278 2050001147806 5054814663079 4049982305426 5554442478996 0804891030746 7478789841160 0785307926566 0801593172781 0807034592033 50043859541381 5054531902925 0132017867861 0806791974090 6213759729397 5051395748232 0640206454162 5054242075857 5053676749495 0809393876007 0804066551038 0806293519348 0644535524121 5019781902750 5054184110159 5055410454726 0999996719914 7426924352316 0804993435784 0791963253823 5054484120230 7428543540587 0641438699710 0041114460816 5775885548200 0642125313643 7426924352323 5052180065473 0898029639550 0438595413866 0151903061749 0601000779790 0851975725906 4055325870513 4052305118399 5554442360611 0787543706049 0763615864763 7987987877302 6742186927224 0999992848892 0800011215871 0327885478053 7426924352330 0863189860311 5053252153432 5054629087275 0700465225061more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Smart Suites Monitor Riser Black 8020101 |
34612FE | |||
|
8020101 Smart Suites Monitor Riser |
21128J | |||
|
8020101 Smart Suites Monitor Riser |
21128J | |||
|
SMART SUITES MONITOR RISER 8020101 |
FELLOW192 | |||
|
Smart Suites Monitor Riser |
8020101 | |||
|
|
Smart Suites Monitor Riser |
8020101 | |||
|
SMART SUITES MONITOR STAND |
BB54138 | |||
|
MONITOR STAND BLK/CLR |
BB54138 | |||
|
SMART SUITES MONITOR RISER View on Webshop |
8020101 | |||
|
SMART SUITES MONITOR RISER |
8020101 | |||
|
Smr Suies |
8020101 | |||
|
SUPPORT MONITEUR SMART SUITES„¢ |
8020101 | |||
|
Smart Suites Corner Monitor R |
262425 | |||
|
8020101 Smart Suites Monitor Riser |
8020101 | |||
|
SMART SUITES MONITOR RISER 8020101 |
8020101 | |||
|
Smart Suites Corner Monitor Riser - stand - for Monitor |
STD10132544 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | 5019 hours ago | £28.79 | |
| Amazon | New | 5019 hours ago | £28.79 | |
| Amazon | New | 5019 hours ago | £28.76 | |
| Amazon | New | £45.66 | ||
| Amazon | New | £24.99 | ||
| Amazon | New | £32.29 | ||
| Amazon | New | £33.35 | ||
| Amazon | New | £33.76 | ||
| Amazon | New | £23.56 | ||
| Amazon | New | £31.02 | ||
| Amazon | New | £38.59 | ||
| Amazon | New | £35.39 | ||
| Amazon | New | £29.23 | ||
| Amazon | New | £31.02 | ||
| Amazon | New | £37.77 | ||
| Amazon | New | £37.24 | ||
| Amazon | New | £41.53 | ||
| Amazon | New | £38.96 | ||
| Amazon | New | £34.93 | ||
| Amazon | New | £33.08 |
Description
Specifications
| Mounting | |
|---|---|
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Desk |
| Mounting | Freestanding |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Maximum screen size | 53.3 cm (21") |
| Ergonomics | |
| Height adjustment | Yes |
| Technical details | |
| Mounting type | Desk |
| Product colour | Black |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Design | |
| Certification | EN ISO 9241-5, FIRA International |
| Product colour | Black |
| Housing material | Plastic |
| Certificates | |
| Certification | EN ISO 9241-5, FIRA International |
| Weight & dimensions | |
| Width | 469.9 mm |
| Depth | 317.5 mm |
| Height | 130.2 mm |
| Weight | 710 g |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 2 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Other features | |
| Mounting type | Desk |
| Mounting | Freestanding |