Equip 24-Port Cat.6 Shielded Patch Panel, Light Grey
- Brand: Equip
- Category:
- SKU: 326324
- EAN: 4015867109052
Offer details
Trade Prices
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £103.02 | ||
| Amazon | New | 7666 hours ago | £90.22 |
Related Products
Description
Specifications
| Network | |
|---|---|
| Connector contacts plating | Gold |
| Cable types supported | Cat6 |
| Ports quantity | 24 |
| Connector(s) | RJ-45 |
| Design | |
| Mounting | Rack mounting |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Grey |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 80 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 44 mm |
| Weight | 1.7 kg |
| Height | 483 mm |
| Depth | 109 mm |
| Package weight | 1.87 kg |
| Package width | 150 mm |
| Package height | 560 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.87 kg |
| Package depth | 75 mm |
| Package width | 150 mm |
| Package height | 560 mm |
| Features | |
| Mounting | Rack mounting |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Grey |
| Technical details | |
| Mounting | Rack mounting |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 80 °C |
| Package width | 150 mm |
| Package height | 560 mm |
| Harmonized System (HS) code | 85371098 |
| Colour | |
| Product colour | Grey |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85371098 |