Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
- papir på lærred - mat - 1 rull |
464159 | |||
|
- canvas paper - matte - 1 roll(s) - Roll (111.8 cm x 12.2 m) |
STD10122538 | |||
|
Media, Media, Roll, WaterResistant Matte Canvas Roll, Graphic Arts - Fine Art Paper, 44" x 12.2m, 375 g/m2 View on InTouch |
1189698 | |||
|
WATER RESI MATTE CANV-44IN 12 2M 375 View on Webshop |
C13S042016 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | 6425 hours ago | £285.00 | |
| Amazon | New | 6425 hours ago | £329.68 | |
| Amazon | New | 6425 hours ago | £297.34 | |
| Amazon | New | 6425 hours ago | £299.36 | |
| Amazon | New | £464.18 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Roll width | 111.8 cm |
| Roll length | 12.2 m |
| Finish type | Matt |
| Compatible products | SureColor SC-T7200D SureColor SC-T7200 SureColor SC-P9500 Spectro SureColor SC-P9500 SureColor SC-P9000V SureColor SC-P9000 Violet Spectro SureColor SC-P9000 Series SureColor SC-P9000 STD Spectro SureColor SC-P9000 STD SureColor SC-P8000 SureColor SC-P8000 STD Spectro SureColor SC-P8000 STD SureColor SC-P20000 SureColor SC-P10000 Epson SureColor SC-T7000 Epson Stylus Pro 9900 Spectro Proofer UV Epson Stylus Pro 9900 Spectro Proofer Epson Stylus Pro 9900 Epson Stylus Pro 9890 SpectroProofer Epson Stylus Pro 9890 Epson Stylus Pro 9880 Epson Stylus Pro 9800 Xrite Eye One Pro Epson Edition Epson Stylus Pro 9800 Epson Stylus Pro 9700 Epson Stylus Pro 9600 + Gretag Macbeth Eye One Display 2 Epson Stylus Pro 9600 Epson Stylus Pro 11880 Epson Stylus Pro 10600 + Gretag Macbeth Eye One Display 2 Epson Stylus Pro 10600 |
| Media weight | 375 g/m² |
| Weight & dimensions | |
| Roll width | 111.8 cm |
| Roll length | 12.2 m |
| Packaging data | |
| Package width | 126 mm |
| Package depth | 1160 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 6.72 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 30 pc(s) |
| Technical details | |
| Finish type | Matt |
| Country of origin | Switzerland |
| Compatible products | SureColor SC-T7200D SureColor SC-T7200 SureColor SC-P9500 Spectro SureColor SC-P9500 SureColor SC-P9000V SureColor SC-P9000 Violet Spectro SureColor SC-P9000 Series SureColor SC-P9000 STD Spectro SureColor SC-P9000 STD SureColor SC-P8000 SureColor SC-P8000 STD Spectro SureColor SC-P8000 STD SureColor SC-P20000 SureColor SC-P10000 Epson SureColor SC-T7000 Epson Stylus Pro 9900 Spectro Proofer UV Epson Stylus Pro 9900 Spectro Proofer Epson Stylus Pro 9900 Epson Stylus Pro 9890 SpectroProofer Epson Stylus Pro 9890 Epson Stylus Pro 9880 Epson Stylus Pro 9800 Xrite Eye One Pro Epson Edition Epson Stylus Pro 9800 Epson Stylus Pro 9700 Epson Stylus Pro 9600 + Gretag Macbeth Eye One Display 2 Epson Stylus Pro 9600 Epson Stylus Pro 11880 Epson Stylus Pro 10600 + Gretag Macbeth Eye One Display 2 Epson Stylus Pro 10600 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 63 cm |
| Master (outer) case width | 126 mm |
| Master (outer) case length | 1160 mm |
| Master (outer) case height | 126 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 7 pc(s) |
| Products per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 30 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 63 cm |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 30 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 63 cm |
| Master (outer) case width | 126 mm |
| Master (outer) case length | 1160 mm |
| Master (outer) case height | 126 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 7 pc(s) |
| Products per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 30 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 63 cm |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Other features | |
| Country of origin | Switzerland |
| Compatible products | SureColor SC-T7200D SureColor SC-T7200 SureColor SC-P9500 Spectro SureColor SC-P9500 SureColor SC-P9000V SureColor SC-P9000 Violet Spectro SureColor SC-P9000 Series SureColor SC-P9000 STD Spectro SureColor SC-P9000 STD SureColor SC-P8000 SureColor SC-P8000 STD Spectro SureColor SC-P8000 STD SureColor SC-P20000 SureColor SC-P10000 Epson SureColor SC-T7000 Epson Stylus Pro 9900 Spectro Proofer UV Epson Stylus Pro 9900 Spectro Proofer Epson Stylus Pro 9900 Epson Stylus Pro 9890 SpectroProofer Epson Stylus Pro 9890 Epson Stylus Pro 9880 Epson Stylus Pro 9800 Xrite Eye One Pro Epson Edition Epson Stylus Pro 9800 Epson Stylus Pro 9700 Epson Stylus Pro 9600 + Gretag Macbeth Eye One Display 2 Epson Stylus Pro 9600 Epson Stylus Pro 11880 Epson Stylus Pro 10600 + Gretag Macbeth Eye One Display 2 Epson Stylus Pro 10600 |
| Products per pallet | 30 pc(s) |