Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
WATERCOLOR PAP RADIANTW-24IN 18M 190 View on Webshop |
C13S041396 | |||
|
Watercolor Paper - Matte - radiant white - Roll A1 (61.0cm x 18m) - 190 g/m� - 1 roll(s) watercolour textured paper - for SureColor SC-P10000, P20000, P6000, P7000, P7500, P8000, P9000, P9500, T3200, T5200, T7200 |
542032 | |||
|
Wercolor Pper Rdin Whie |
C13S041396 | |||
|
Watercolor Paper - akvarel struk |
458996 | |||
|
Watercolor Paper - watercolour textured paper - matte - 1 roll(s) - Roll A1 (61.0cm x 18m) |
STD10122245 | |||
|
Media, Media, Roll, Epson Water Color Paper Radiant White Roll, Graphic Arts - Fine Art Paper, 24" x 18m, 190 g/m2 View on InTouch |
542032 | |||
|
24" WATERCOLOUR PAPER24"x18m 190gsm RADIANT WHITE |
EPSSO41396 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £166.09 | ||
| Amazon | New | £141.06 | ||
| Amazon | New | £132.97 | ||
| Amazon | New | £89.44 | ||
| Amazon | New | £122.55 | ||
| Amazon | New | £133.15 | ||
| Amazon | New | £144.41 | ||
| Amazon | New | £137.79 | ||
| Amazon | New | £135.72 | ||
| Amazon | New | £132.22 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Roll width | 61 cm |
| Roll length | 18 m |
| Weight | 3.53 kg |
| Finish type | Matt |
| Size (imperial) | 61 cm (24") |
| Printing media thickness | 290 µm |
| Print media weight | 190 g/m² |
| Country of origin | Japan |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.53 kg |
| Package weight | 3 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 170 x 170 x 658 mm |
| Package width | 172 mm |
| Package height | 172 mm |
| Package depth | 663 mm |
| Technical details | |
| Weight | 3.53 kg |
| Finish type | Matt |
| Size (imperial) | 61 cm (24") |
| Printing media thickness | 290 µm |
| Print media weight | 190 g/m² |
| Package weight | 3 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 170 x 170 x 658 mm |
| Country of origin | Japan |
| Products per pallet | 36 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 108 cm |
| Package width | 172 mm |
| Package height | 172 mm |
| Package depth | 663 mm |
| Master (outer) case width | 180 mm |
| Master (outer) case gross weight | 3 g |
| Master (outer) case length | 670 mm |
| Master (outer) case height | 180 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 8 pc(s) |
| Products per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 54 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 108 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48025590 |
| Packaging data | |
| Package weight | 3 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 172 mm |
| Package height | 172 mm |
| Package depth | 663 mm |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 108 cm |
| Master (outer) case width | 180 mm |
| Master (outer) case gross weight | 3 g |
| Master (outer) case length | 670 mm |
| Master (outer) case height | 180 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 8 pc(s) |
| Products per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 54 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 108 cm |
| Other features | |
| Products per pallet | 36 pc(s) |