Epson Ultra-short-throw Wall Mount - ELPMB62
- Brand: Epson
- Category:
- SKU: V12HA06A06
- EAN: 8715946673417 9314020632853
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Ultra-short-throw Wall Mount - ELPMB62 |
V12HA06A06 | |||
|
ELPMB62 |
EPSELPMB62 | |||
|
ELPMB62 |
EPSELPMB62 | |||
|
ELPMB62 - Bracket - for projector - wall-mountable - for Epson EB-1481, 720, 725, 735, 750, 755, 760, 800, 805, MeetingMate EB-1480, PowerLite 80X View on InTouch |
5436000 | |||
|
WALL MOUNT - ELPMB62 |
V12HA06A06 | |||
|
ELPMB62 - knægt - for projektor |
328758 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £246.56 | ||
| Amazon | New | £190.50 | ||
| Amazon | New | £246.56 | ||
| Amazon | New | £215.84 | ||
| Amazon | New | £165.00 | ||
| Amazon | New | £190.50 | ||
| Amazon | New | £271.39 | ||
| Amazon | New | £271.39 | ||
| Amazon | New | £195.25 | ||
| Amazon | New | £259.63 | ||
| Amazon | New | £170.76 | ||
| Amazon | New | £165.00 | ||
| Amazon | New | £215.84 | ||
| Amazon | New | £170.76 | ||
| Amazon | New | £195.25 | ||
| Amazon | New | £259.63 | ||
| Currys Business | Epson ELPMB62 bracket - for projector | New | £124.78 |
Related Products
Description
Designed for selected Epson ultra-short-throw projectors, this wall mount offers an easy, affordable solution for wall-mounted displays. The wide mounting plate and telescopic extension arm offer convenient and flexible installation from 65-120" (varies by model)*. The ultra-short-throw design minimises shadows and glare, and there is also storage space inside the cover to allow for a mini-PC.
Specifications
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Performance | |
| Mounting type | Wall |
| Compatible products | EB-1480Fi / EB-8xx |
| Product colour | White |
| Ergonomics | |
| Compatible products | EB-1480Fi / EB-8xx |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 10 kg |
| Package width | 300 mm |
| Package height | 350 mm |
| Package depth | 500 mm |
| Technical details | |
| Package width | 300 mm |
| Package height | 350 mm |
| Package depth | 500 mm |
| Country of origin | China |
| Mounting type | Wall |
| Compatible products | EB-1480Fi / EB-8xx |
| Product colour | White |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 83024190 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |