Epson Standard Proofing Paper, 17" x 50m, 205g/m²
- Brand: Epson
- Category:
- SKU: C13S045007
- EAN: 8715946364728 4053162270374
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
STD FOGRA C PROOFINGPAP-17IN 50M 205 View on Webshop |
C13S045007 | |||
|
SNDRD PROOFING PPER 17" |
C13S045007 | |||
|
PROOFING PAP. STAND. 43.18CM 17'', 50M, 205G/M² |
C13S045007 | |||
|
Proofing Paper Standard - korrek |
240830 | |||
|
Media, Media, Roll, Standard Proofing Paper, Graphic Arts - Proofing Paper, 17" x 50m, 205 g/m2 View on InTouch |
1426588 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Roll width | 43.2 cm |
| Roll length | 50 m |
| Weight | 5.3 kg |
| Finish type | Matt |
| Size (imperial) | 43.2 cm (17") |
| Printing media thickness | 190 µm |
| Print media weight | 205 g/m² |
| Country of origin | Germany |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 5.3 kg |
| Package weight | 5.3 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 4800 x 1700 x 1600 mm |
| Package width | 170 mm |
| Package height | 160 mm |
| Package depth | 480 mm |
| Technical details | |
| Weight | 5.3 kg |
| Finish type | Matt |
| Size (imperial) | 43.2 cm (17") |
| Printing media thickness | 190 µm |
| Print media weight | 205 g/m² |
| Package weight | 5.3 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 4800 x 1700 x 1600 mm |
| Country of origin | Germany |
| Products per pallet | 48 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 80 cm |
| Package width | 170 mm |
| Package height | 160 mm |
| Package depth | 480 mm |
| Master (outer) case width | 170 mm |
| Master (outer) case length | 480 mm |
| Master (outer) case height | 160 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 14 pc(s) |
| Products per pallet layer | 9 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 700 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 80 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48025590 |
| Packaging data | |
| Package weight | 5.3 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 170 mm |
| Package height | 160 mm |
| Package depth | 480 mm |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 80 cm |
| Master (outer) case width | 170 mm |
| Master (outer) case length | 480 mm |
| Master (outer) case height | 160 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 14 pc(s) |
| Products per pallet layer | 9 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 700 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 80 cm |
| Other features | |
| Products per pallet | 48 pc(s) |