Epson Semigloss 200 photo paper White Semi-gloss
- Brand: Epson
- Category:
- SKU: C13S450377
- EAN: 8715946686905
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
PRODUCT PHOTOPAP SEMIGL-36IN 30M 200 |
C13S450377 | |||
|
Production - Polyethylene (PE) - semi-glossy - microporous - 200 micron - Roll (91.4 cm x 30 m) - 200 g/m� - 1 roll(s) photo paper - for Stylus Pro 9890; SureColor P10000, P20000, SC-P10000, P20000, P8000, P9000, P9500, T7200 |
6180379 | |||
|
Production Photo Paper Semigloss 200 36 INCH x 30m |
10320566 | |||
|
Production - Polyethylene (PE) - semi-glossy - microporous - 200 micron - Roll (91.4 cm x 30 m) - 200 g/m? - 1 roll(s) photo paper - for Stylus Pro 9890, SureColor P10000, P20000, SC-P10000, P20000, P8000, P9000, P9500, T7200 View on InTouch |
6180379 | |||
|
PRODUCT PHOTOPAP SEMIGL-36IN 30M 200 View on Webshop |
C13S450377 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £126.88 | ||
| Amazon | New | £126.89 | ||
| Amazon | New | £155.87 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Roll width | 91.4 cm |
| Roll length | 30 m |
| Print technology | Inkjet |
| Finish type | Semi-gloss |
| Printing media thickness | 190 µm |
| Printing media gloss level | 95 |
| Compatible products | SureColor SC-T7200 (with Stand) SureColor SC-T5400M-MFP SureColor SC-T5400 SureColor SC-T5200 SureColor SC-T5100 Series SureColor SC-T3400 Series SureColor SC-T3200 (with stand) SureColor SC-T3100 Series SureColor SC-P9500 SureColor SC-P9000V SureColor SC-P9000 Violet Spectro SureColor SC-P9000 Series SureColor SC-P9000 STD Spectro SureColor SC-P9000 STD SureColor SC-P8000 Series SureColor SC-P8000 STD Spectro SureColor SC-P8000 STD SureColor SC-P7500 Spectro SureColor SC-P7500 SureColor SC-P7000V SureColor SC-P7000 Violet Spectro SureColor SC-P7000 Series SureColor SC-P7000 STD Spectro SureColor SC-P7000 STD SureColor SC-P6000 Series SureColor SC-P6000 STD Spectro SureColor SC-P6000 STD SureColor SC-P20000 SureColor SC-P10000 Epson Stylus Pro 9900 Epson Stylus Pro 9890 |
| Product colour | White |
| Paper brightness | 2470 |
| Media weight | 200 g/m² |
| Best uses | Photo, CAD, Production |
| Tint (L*a*b) | L* = 94 a* = 2 b* = -9.5 M0 (UV) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 25 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 35 - 65% |
| Weight & dimensions | |
| Roll width | 91.4 cm |
| Core diameter | 5.08 cm |
| Roll length | 30 m |
| Packaging data | |
| Package width | 130 mm |
| Package depth | 960 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 6.28 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Finish type | Semi-gloss |
| Printing media thickness | 190 µm |
| Printing media gloss level | 95 |
| Country of origin | Germany |
| Compatible products | SureColor SC-T7200 (with Stand) SureColor SC-T5400M-MFP SureColor SC-T5400 SureColor SC-T5200 SureColor SC-T5100 Series SureColor SC-T3400 Series SureColor SC-T3200 (with stand) SureColor SC-T3100 Series SureColor SC-P9500 SureColor SC-P9000V SureColor SC-P9000 Violet Spectro SureColor SC-P9000 Series SureColor SC-P9000 STD Spectro SureColor SC-P9000 STD SureColor SC-P8000 Series SureColor SC-P8000 STD Spectro SureColor SC-P8000 STD SureColor SC-P7500 Spectro SureColor SC-P7500 SureColor SC-P7000V SureColor SC-P7000 Violet Spectro SureColor SC-P7000 Series SureColor SC-P7000 STD Spectro SureColor SC-P7000 STD SureColor SC-P6000 Series SureColor SC-P6000 STD Spectro SureColor SC-P6000 STD SureColor SC-P20000 SureColor SC-P10000 Epson Stylus Pro 9900 Epson Stylus Pro 9890 |
| Product colour | White |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Other features | |
| Core diameter | 5.08 cm |
| Country of origin | Germany |
| Compatible products | SureColor SC-T7200 (with Stand) SureColor SC-T5400M-MFP SureColor SC-T5400 SureColor SC-T5200 SureColor SC-T5100 Series SureColor SC-T3400 Series SureColor SC-T3200 (with stand) SureColor SC-T3100 Series SureColor SC-P9500 SureColor SC-P9000V SureColor SC-P9000 Violet Spectro SureColor SC-P9000 Series SureColor SC-P9000 STD Spectro SureColor SC-P9000 STD SureColor SC-P8000 Series SureColor SC-P8000 STD Spectro SureColor SC-P8000 STD SureColor SC-P7500 Spectro SureColor SC-P7500 SureColor SC-P7000V SureColor SC-P7000 Violet Spectro SureColor SC-P7000 Series SureColor SC-P7000 STD Spectro SureColor SC-P7000 STD SureColor SC-P6000 Series SureColor SC-P6000 STD Spectro SureColor SC-P6000 STD SureColor SC-P20000 SureColor SC-P10000 Epson Stylus Pro 9900 Epson Stylus Pro 9890 |