Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
PROOFINGPAP W SEMIMAT-24IN 30 5M 256 View on Webshop |
C13S042004 | |||
|
PROOFINGPAP W SEMIMAT-24IN 30 5M 256 |
C13S042004 | |||
|
Proofing Paper - Semi-matte - resin coated - 9.9 mil - white - Roll A1 (61.0 cm x 30.5 m) - 225 g/m� - 1 roll(s) proofing paper - for SureColor SC-P10000, P20000, P6000, P7000, P7500, P8000, P9000, P9500, T5200, T7200 |
C13S042004 | |||
|
Proofing Whie Semime 24" |
C13S042004 | |||
|
Proofing Paper - proofing paper - semi-matte - 1 roll(s) - Roll A1 (61.0 cm x 30.5 m) |
STD10111556 | |||
|
Media, Media, Proofing Paper White Semimatte, Graphic Arts - Proofing Paper, 24" x 30.5m, 250 g/m2 View on InTouch |
1283223 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £157.11 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Roll width | 61 cm |
| Roll length | 30.5 m |
| Finish type | Semi-matt |
| Size (imperial) | 61 cm (24") |
| Printing media thickness | 250 µm |
| Print media weight | 250 g/m² |
| Country of origin | Germany |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 6 kg |
| Package width | 145 mm |
| Package height | 145 mm |
| Package depth | 655 mm |
| Technical details | |
| Finish type | Semi-matt |
| Size (imperial) | 61 cm (24") |
| Printing media thickness | 250 µm |
| Print media weight | 250 g/m² |
| Package weight | 6 kg |
| Country of origin | Germany |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 145 mm |
| Package height | 145 mm |
| Package depth | 655 mm |
| Harmonized System (HS) code | 48025590 |
| Packaging data | |
| Package weight | 6 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 145 mm |
| Package height | 145 mm |
| Package depth | 655 mm |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48025590 |