Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
PRESENTATION MATTEPAPER-44IN 25M 172 View on Webshop |
C13S041220 | |||
|
PRESENTATION MATTEPAPER-44IN 25M 172 |
C13S041220 | |||
|
Presentation - Matte - Roll (111.8 cm x 25 m) - 172 g/m� - paper - for Stylus Pro 11880, Pro 9700; SureColor SC-P10000, P20000, P8000, P9000, P9500, T7000, T7200 |
C13S041220 | |||
|
44" Presenion Me Pper |
C13S041220 | |||
|
Presentation - paper - matte - Roll (111.8 cm x 25 m) - 172 g/m� |
STD10106955 | |||
|
Media, Media, Roll, Presentation Matte Paper Roll, Graphic Arts - Graphic and Signage Paper, 44" x 25m, 172 g/m2 View on InTouch |
379596 | |||
|
PRESENTATION MATTE PAPERMATTE PAPER 44" x 25m 172gsm |
EPSSO41220 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | 8105 hours ago | £104.48 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Roll width | 111.8 cm |
| Roll length | 25 m |
| Finish type | Matt |
| Print media weight | 172 g/m² |
| Country of origin | Japan |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 6.44 kg |
| Package width | 115 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package depth | 1160 mm |
| Technical details | |
| Finish type | Matt |
| Print media weight | 172 g/m² |
| Package weight | 6.44 kg |
| Country of origin | Japan |
| Products per pallet | 48 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 104 cm |
| Package width | 115 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package depth | 1160 mm |
| Master (outer) case width | 380 mm |
| Master (outer) case length | 1170 mm |
| Master (outer) case height | 260 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 12 pc(s) |
| Products per pallet layer | 12 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 48 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 104 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48025590 |
| Packaging data | |
| Package weight | 6.44 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 115 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package depth | 1160 mm |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 104 cm |
| Master (outer) case width | 380 mm |
| Master (outer) case length | 1170 mm |
| Master (outer) case height | 260 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 12 pc(s) |
| Products per pallet layer | 12 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 48 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 104 cm |
| Other features | |
| Products per pallet | 48 pc(s) |
| Recommended usage | Inkjet printing |