Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Prem Semiglos PhooPper250 |
C13S041743 | |||
|
S041743 PREMIUM SEMIGLOSS PHOTO PAPIER INKJET 255G/M2 406MM X 30.5M 1 ROULEAU PACK DE 1 |
C13S041743 | |||
|
Premium Semigloss Photo Paper - |
457832 | |||
|
Media, Media, Roll, Epson Premium Semigloss Photo Paper Roll, Graphic Arts - Photographic Paper, 16" x 30.5m, 250 g/m2 View on InTouch |
891731 | |||
|
PREMIUM SEMI GLOSS PAPER260gsm 16" x 30.5m |
EPSSO41743 | |||
|
PREM SEMIGLOSS PHOPAP-16IN 30 5M 260 View on Webshop |
C13S041743 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £110.25 | ||
| Amazon | New | £110.24 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Roll width | 40.6 cm |
| Roll length | 30.5 m |
| Finish type | Semi-gloss |
| Compatible products | Epson Stylus Pro 10000CF, Epson Stylus Pro 9500, Epson Stylus Pro 7500, Epson Stylus Pro 4000 - 17, Epson Stylus Pro 4800 - 17" A2, Epson Stylus Pro 4400 - 17" A2, Epson Stylus Pro 7800 - 24" A1, Epson Stylus Pro 9800 - 44" A0, Stylus Pro 11880 - 64", Epson Stylus Pro 9880 - 44" B0+, Epson Stylus Pro 7880 - 24" A1, Epson Stylus Pro 4880 - 17" A2, Epson Stylus Pro 4450 - 17" A2, Stylus Pro 9900 - 44", Stylus Pro 7900 - 24", Epson Stylus Pro 9700 - 44" B0+, Epson Stylus Pro 7700 - 24" A1, Stylus Pro WT7900 - 24" A1, Stylus Pro 4900 - 17", Stylus Pro 9890 - 44", Stylus Pro 7890 - 24", SureColor T3000 - 24", SureColor T5000 - 36", SureColor T7000 - 44", SureColor T5200D - 36", SureColor T7200D - 44", SureColor T3200 - 24", SureColor T5200 - 36", SureColor T7200 - 44", SureColor P10070 - 44", SureColor P20070 - 64", SureColor P800, Epson SureColor P7070 - 24", SureColor P9070 - 44", SureColor P6070 - 24", SureColor P8070 - 44", SureColor P5070 - 17", SureColor P7560 – 24”, SureColor P9560 – 44”, Epson Stylus Pro 10600CF, Epson Stylus Pro 10600UC |
| Product colour | White |
| Media weight | 250 g/m² |
| Weight & dimensions | |
| Roll width | 40.6 cm |
| Roll length | 30.5 m |
| Packaging data | |
| Package width | 175 mm |
| Package depth | 465 mm |
| Package height | 165 mm |
| Package weight | 5.14 kg |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 64 pc(s) |
| Technical details | |
| Finish type | Semi-gloss |
| Country of origin | Japan |
| Compatible products | Epson Stylus Pro 10000CF, Epson Stylus Pro 9500, Epson Stylus Pro 7500, Epson Stylus Pro 4000 - 17, Epson Stylus Pro 4800 - 17" A2, Epson Stylus Pro 4400 - 17" A2, Epson Stylus Pro 7800 - 24" A1, Epson Stylus Pro 9800 - 44" A0, Stylus Pro 11880 - 64", Epson Stylus Pro 9880 - 44" B0+, Epson Stylus Pro 7880 - 24" A1, Epson Stylus Pro 4880 - 17" A2, Epson Stylus Pro 4450 - 17" A2, Stylus Pro 9900 - 44", Stylus Pro 7900 - 24", Epson Stylus Pro 9700 - 44" B0+, Epson Stylus Pro 7700 - 24" A1, Stylus Pro WT7900 - 24" A1, Stylus Pro 4900 - 17", Stylus Pro 9890 - 44", Stylus Pro 7890 - 24", SureColor T3000 - 24", SureColor T5000 - 36", SureColor T7000 - 44", SureColor T5200D - 36", SureColor T7200D - 44", SureColor T3200 - 24", SureColor T5200 - 36", SureColor T7200 - 44", SureColor P10070 - 44", SureColor P20070 - 64", SureColor P800, Epson SureColor P7070 - 24", SureColor P9070 - 44", SureColor P6070 - 24", SureColor P8070 - 44", SureColor P5070 - 17", SureColor P7560 – 24”, SureColor P9560 – 44”, Epson Stylus Pro 10600CF, Epson Stylus Pro 10600UC |
| Product colour | White |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 148 cm |
| Master (outer) case width | 363 mm |
| Master (outer) case gross weight | 14.6 g |
| Master (outer) case length | 493 mm |
| Master (outer) case height | 370 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 24 pc(s) |
| Products per pallet layer | 16 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 80 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 4 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 148 cm |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 64 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 148 cm |
| Master (outer) case width | 363 mm |
| Master (outer) case gross weight | 14.6 g |
| Master (outer) case length | 493 mm |
| Master (outer) case height | 370 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 24 pc(s) |
| Products per pallet layer | 16 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 80 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 4 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 148 cm |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Other features | |
| Country of origin | Japan |
| Compatible products | Epson Stylus Pro 10000CF, Epson Stylus Pro 9500, Epson Stylus Pro 7500, Epson Stylus Pro 4000 - 17, Epson Stylus Pro 4800 - 17" A2, Epson Stylus Pro 4400 - 17" A2, Epson Stylus Pro 7800 - 24" A1, Epson Stylus Pro 9800 - 44" A0, Stylus Pro 11880 - 64", Epson Stylus Pro 9880 - 44" B0+, Epson Stylus Pro 7880 - 24" A1, Epson Stylus Pro 4880 - 17" A2, Epson Stylus Pro 4450 - 17" A2, Stylus Pro 9900 - 44", Stylus Pro 7900 - 24", Epson Stylus Pro 9700 - 44" B0+, Epson Stylus Pro 7700 - 24" A1, Stylus Pro WT7900 - 24" A1, Stylus Pro 4900 - 17", Stylus Pro 9890 - 44", Stylus Pro 7890 - 24", SureColor T3000 - 24", SureColor T5000 - 36", SureColor T7000 - 44", SureColor T5200D - 36", SureColor T7200D - 44", SureColor T3200 - 24", SureColor T5200 - 36", SureColor T7200 - 44", SureColor P10070 - 44", SureColor P20070 - 64", SureColor P800, Epson SureColor P7070 - 24", SureColor P9070 - 44", SureColor P6070 - 24", SureColor P8070 - 44", SureColor P5070 - 17", SureColor P7560 – 24”, SureColor P9560 – 44”, Epson Stylus Pro 10600CF, Epson Stylus Pro 10600UC |
| Products per pallet | 64 pc(s) |