Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
PREM LUSTRE PHOTO PAP-24IN 30 5M 260 |
C13S042081 | |||
|
Premium Luster Photo Paper (260) - Luster - Roll (61 cm x 30.5 m) - 235 g/m� - 1 roll(s) photo paper - for SureColor SC-P10000, P20000, P6000, P7000, P7500, P8000, P9000, P9500, T3200, T5200, T7200 |
C13S042081 | |||
|
Prem Luser PhooPper 24x30.5 |
C13S042081 | |||
|
C13S042081 P.PH.PREM.LUSTRÉ 24 |
C13S042081 | |||
|
Premium Luster Photo Paper (260) |
211682 | |||
|
Premium Luster Photo Paper (260) - photo paper - luster - 1 roll(s) - Roll (61 cm x 30.5 m) |
STD10111563 | |||
|
Media, Media, Premium Luster Photo Paper, Graphic Arts - Photographic Paper, 24" x 30.5m, 260 g/m2 View on InTouch |
1277205 | |||
|
PREMIUM LUSTER PHOTO260gsm 24" x 30.5m |
EPSSO42081 | |||
|
PREM LUSTRE PHOTO PAP-24IN 30 5M 260 View on Webshop |
C13S042081 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £135.84 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Roll width | 61 cm |
| Roll length | 30.5 m |
| Finish type | Lustre |
| Compatible products | - SureColor SC-T7200D-PS - SureColor SC-T7200D - SureColor SC-T7200-PS - SureColor SC-T7200 - SureColor SC-T5200D-PS - SureColor SC-T5200D - SureColor SC-T5200-PS - SureColor SC-T5200 PS MFP - SureColor SC-T5200 MFP HDD - SureColor SC-T5200 - SureColor SC-T3200-PS - SureColor SC-T3200 - SureColor SC-T3000 - SureColor SC-P9000V - SureColor SC-P9000 Violet Spectro - SureColor SC-P9000 Series - SureColor SC-P9000 STD Spectro - SureColor SC-P9000 STD - SureColor SC-P8000 Series - SureColor SC-P8000 STD Spectro - SureColor SC-P8000 STD - SureColor SC-P800 Roll Unit Promo - SureColor SC-P800 - SureColor SC-P7000V - SureColor SC-P7000 Violet Spectro - SureColor SC-P7000 - SureColor SC-P7000 STD Spectro - SureColor SC-P7000 STD - SureColor SC-P6000 - SureColor SC-P6000 STD Spectro - SureColor SC-P6000 STD - SureColor SC-P5000 Violet Spectro - SureColor SC-P5000 Violet - SureColor SC-P5000 STD Spectro - SureColor SC-P5000 STD - SureColor SC-P20000 - SureColor SC-P10000 - Epson SureColor SC-T7000 - Epson SureColor SC-T5000 - Epson SureColor SC-T3000 - Epson Stylus Pro WT7900 Designer Edition - Epson Stylus Pro WT7900 - Epson Stylus Pro 9900 Spectro Proofer - Epson Stylus Pro 9900 - Epson Stylus Pro 9890 SpectroProofer - Epson Stylus Pro 9890 - Epson Stylus Pro 9700 - Epson Stylus Pro 7900 Spectro Proofer - Epson Stylus Pro 7900 - Epson Stylus Pro 7890 SpectroProofer - Epson Stylus Pro 7700 - Epson Stylus Pro 4900 SpectroProofer - Epson Stylus Pro 4900 Spectro Proofer Designer Edition - Epson Stylus Pro 4900 Spectro M1 - Epson Stylus Pro 4900 Designer Edition - Epson Stylus Pro 4900 - Epson Stylus Pro 4880 - Epson Stylus Pro 4800 - Epson Stylus Pro 11880 |
| Paper brightness | 0.91 |
| Media weight | 260 g/m² |
| Opacity | 0.96% |
| Weight & dimensions | |
| Roll width | 61 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Roll length | 30.5 m |
| Packaging data | |
| Package width | 175 mm |
| Package depth | 670 mm |
| Package height | 170 mm |
| Package weight | 6.27 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 42 pc(s) |
| Technical details | |
| Finish type | Lustre |
| Country of origin | Japan |
| Compatible products | - SureColor SC-T7200D-PS - SureColor SC-T7200D - SureColor SC-T7200-PS - SureColor SC-T7200 - SureColor SC-T5200D-PS - SureColor SC-T5200D - SureColor SC-T5200-PS - SureColor SC-T5200 PS MFP - SureColor SC-T5200 MFP HDD - SureColor SC-T5200 - SureColor SC-T3200-PS - SureColor SC-T3200 - SureColor SC-T3000 - SureColor SC-P9000V - SureColor SC-P9000 Violet Spectro - SureColor SC-P9000 Series - SureColor SC-P9000 STD Spectro - SureColor SC-P9000 STD - SureColor SC-P8000 Series - SureColor SC-P8000 STD Spectro - SureColor SC-P8000 STD - SureColor SC-P800 Roll Unit Promo - SureColor SC-P800 - SureColor SC-P7000V - SureColor SC-P7000 Violet Spectro - SureColor SC-P7000 - SureColor SC-P7000 STD Spectro - SureColor SC-P7000 STD - SureColor SC-P6000 - SureColor SC-P6000 STD Spectro - SureColor SC-P6000 STD - SureColor SC-P5000 Violet Spectro - SureColor SC-P5000 Violet - SureColor SC-P5000 STD Spectro - SureColor SC-P5000 STD - SureColor SC-P20000 - SureColor SC-P10000 - Epson SureColor SC-T7000 - Epson SureColor SC-T5000 - Epson SureColor SC-T3000 - Epson Stylus Pro WT7900 Designer Edition - Epson Stylus Pro WT7900 - Epson Stylus Pro 9900 Spectro Proofer - Epson Stylus Pro 9900 - Epson Stylus Pro 9890 SpectroProofer - Epson Stylus Pro 9890 - Epson Stylus Pro 9700 - Epson Stylus Pro 7900 Spectro Proofer - Epson Stylus Pro 7900 - Epson Stylus Pro 7890 SpectroProofer - Epson Stylus Pro 7700 - Epson Stylus Pro 4900 SpectroProofer - Epson Stylus Pro 4900 Spectro Proofer Designer Edition - Epson Stylus Pro 4900 Spectro M1 - Epson Stylus Pro 4900 Designer Edition - Epson Stylus Pro 4900 - Epson Stylus Pro 4880 - Epson Stylus Pro 4800 - Epson Stylus Pro 11880 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 102 cm |
| Master (outer) case width | 175 mm |
| Master (outer) case length | 670 mm |
| Master (outer) case height | 170 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 8 pc(s) |
| Products per pallet layer | 7 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 48 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 102 cm |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 42 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 102 cm |
| Master (outer) case width | 175 mm |
| Master (outer) case length | 670 mm |
| Master (outer) case height | 170 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 8 pc(s) |
| Products per pallet layer | 7 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 48 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 102 cm |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Other features | |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Country of origin | Japan |
| Compatible products | - SureColor SC-T7200D-PS - SureColor SC-T7200D - SureColor SC-T7200-PS - SureColor SC-T7200 - SureColor SC-T5200D-PS - SureColor SC-T5200D - SureColor SC-T5200-PS - SureColor SC-T5200 PS MFP - SureColor SC-T5200 MFP HDD - SureColor SC-T5200 - SureColor SC-T3200-PS - SureColor SC-T3200 - SureColor SC-T3000 - SureColor SC-P9000V - SureColor SC-P9000 Violet Spectro - SureColor SC-P9000 Series - SureColor SC-P9000 STD Spectro - SureColor SC-P9000 STD - SureColor SC-P8000 Series - SureColor SC-P8000 STD Spectro - SureColor SC-P8000 STD - SureColor SC-P800 Roll Unit Promo - SureColor SC-P800 - SureColor SC-P7000V - SureColor SC-P7000 Violet Spectro - SureColor SC-P7000 - SureColor SC-P7000 STD Spectro - SureColor SC-P7000 STD - SureColor SC-P6000 - SureColor SC-P6000 STD Spectro - SureColor SC-P6000 STD - SureColor SC-P5000 Violet Spectro - SureColor SC-P5000 Violet - SureColor SC-P5000 STD Spectro - SureColor SC-P5000 STD - SureColor SC-P20000 - SureColor SC-P10000 - Epson SureColor SC-T7000 - Epson SureColor SC-T5000 - Epson SureColor SC-T3000 - Epson Stylus Pro WT7900 Designer Edition - Epson Stylus Pro WT7900 - Epson Stylus Pro 9900 Spectro Proofer - Epson Stylus Pro 9900 - Epson Stylus Pro 9890 SpectroProofer - Epson Stylus Pro 9890 - Epson Stylus Pro 9700 - Epson Stylus Pro 7900 Spectro Proofer - Epson Stylus Pro 7900 - Epson Stylus Pro 7890 SpectroProofer - Epson Stylus Pro 7700 - Epson Stylus Pro 4900 SpectroProofer - Epson Stylus Pro 4900 Spectro Proofer Designer Edition - Epson Stylus Pro 4900 Spectro M1 - Epson Stylus Pro 4900 Designer Edition - Epson Stylus Pro 4900 - Epson Stylus Pro 4880 - Epson Stylus Pro 4800 - Epson Stylus Pro 11880 |
| Products per pallet | 42 pc(s) |