Epson Lens - ELPLM11 - Mid throw 4 - G7000/L1000 series
- Brand: Epson
- Category:
- SKU: V12H004M0B
- EAN: 8715946614496 0010343928268
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Lens - ELPLM11 - Mid throw 4 - G7000/L1000 series |
V12H004M0B | |||
|
ELPLM11 |
ELPLM11 | |||
|
4.85-7.38 Mid Throw 4 Zoom Lens |
NELPLM11 | |||
|
ELPLM11 |
ELPLM11 | |||
|
ELP LM11 - Medium-throw zoom lens - 80.6 mm - 121.1 mm - f/1.81-2.34 - for Epson EB-G7000, G7200, G7400, G7500, G7805, G7905, L1105, L1200, L1300, L1405, L1500 View on InTouch |
3902151 | |||
|
Lens - ELPLM11 - G7000 & L1000 Series Mid throw 4 |
10185703 | |||
|
ELP LM11 - medium-throw zoom lens - 80.6 mm - 121.1 mm |
STD10212032 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £1,722.37 | ||
| Amazon | New | £1,639.46 | ||
| Amazon | New | £1,852.86 | ||
| Amazon | New | £1,674.17 | ||
| Amazon | New | £1,599.15 | ||
| Amazon | New | £1,667.09 | ||
| Amazon | New | £1,731.12 | ||
| Amazon | New | £1,385.00 | ||
| Currys Business | Epson ELP LM11 - medium-throw zoom lens - 80.6 mm - 121.1 mm | New | £1,583.98 |
Related Products
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Zoom ratio | 1.0 - 1.5x |
| Focal length range | 80.6 - 121.1 mm |
| Aperture range (F-F) | 1.8 - 2.4 |
| Compatibility | Pro L1500 Pro L1505 |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Japan |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2.2 kg |
| Package width | 238 mm |
| Package weight | 2.88 g |
| Package height | 235 mm |
| Package depth | 358 mm |
| Technical details | |
| Compatibility | Pro L1500 Pro L1505 |
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 238 mm |
| Package weight | 2.88 g |
| Package height | 235 mm |
| Package depth | 358 mm |
| Country of origin | Japan |
| Harmonized System (HS) code | 90021100 |
| Lens system | |
| Zoom ratio | 1.0 - 1.5x |
| Focal length range | 80.6 - 121.1 mm |
| Aperture range (F-F) | 1.8 - 2.4 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |