Epson Lamp - ELPLP33 - EMP-S3/TW20/TWD1
- Brand: Epson
- Category:
- SKU: ELPLP33 / V13H010L33
- EAN: 5054484101321 0999992503784 57 ...2503784 5705965912867 5054629073698 6946693070811 0693595648926 0799928625340 0755702153652 0675650119282 5704327053729 0608623559402 5054533101326 0806791966248 0610074002499 0640206603201 8715946290799 0610393647500 0804066518994 0811345022592 0610393644219 8886462506876 0608866843870 0010343854000 0610373616601 8715946270951 0103438540008 5055858435172 0795327671728 0010343834187more
Offer details
Trade Prices
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £116.46 |
Related Products
Description
The ELP-LP33 replacement projector lamp is rated at 135W. The lamp is user-replaceable; refer to your projector's manual for installation instructions for this replacement lamp.
Specifications
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 200 W |
| Lamp type | UHE |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Features | |
| Country of origin | China |
| Bulb power | 200 W |
| Lamp type | UHE |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Packaging data | |
| Package width | 141 mm |
| Package depth | 159 mm |
| Package height | 142 mm |
| Package weight | 322 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Products per pallet | 240 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 90.6 cm |
| Products per pallet layer (UK) | 40 pc(s) |
| Products per pallet layer | 40 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 240 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 90.6 cm |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 141 mm |
| Package depth | 159 mm |
| Package height | 142 mm |
| Package weight | 322 g |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 240 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 90.6 cm |
| Products per pallet layer (UK) | 40 pc(s) |
| Products per pallet layer | 40 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 240 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 90.6 cm |