Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Interactive Pen with EB-5 Series |
ELPPN04B | |||
|
Interactive Pen with EB-5 Series |
ELPPN04B | |||
|
Interactive Pen B - Blue - Digital pen - wireless - infrared - for Epson EB-1420, 1430, 536, 595, BrightLink 475, 48X, 575, 585, 595, BrightLink Pro 1410 View on InTouch |
3183191 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £82.58 | ||
| Amazon | New | £64.75 | ||
| Amazon | New | £82.58 | ||
| Amazon | New | £60.41 | ||
| Amazon | New | £64.74 | ||
| Amazon | New | £64.74 | ||
| Amazon | New | £60.41 | ||
| Amazon | New | £64.75 |
Related Products
Description
Interactive Pen - Blue(marked with orange at base) is for use with BrightLink 475Wi 480i 485Wi 575Wi 585Wi 595Wi and BrightLink Pro 1410Wi interactive projectors. It is one of two interactive pens that can be used for simulatenous use on the BrightLink 475Wi 480i 485Wi 575Wi 585Wi 595Wi or BrightLink Pro 1410Wi. To use simultaneously the other pen must be Interactive Pen A - Orange (marked with orange at base).
Key Features
- Provides interactive drawing and mouse capabilities for BrightLink 475Wi 480i 485Wi 575Wi 585Wi 595Wi or BrightLink Pro 1410Wi interactive projectors
- Uses single AA battery
- On/off power button with sleep mode to prolong battery life
- 940nm IR frequency
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Interface | IR |
| Product colour | Blue, White |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 35 mm |
| Package weight | 0.108 g |
| Package height | 60 mm |
| Package depth | 192 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 35 mm |
| Package weight | 0.108 g |
| Package height | 60 mm |
| Package depth | 192 mm |
| Technical details | |
| Interface | IR |
| Products per pallet | 1380 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 6.6 m |
| Package width | 35 mm |
| Package weight | 0.108 g |
| Package height | 60 mm |
| Package depth | 192 mm |
| Country of origin | China |
| Products per pallet layer (UK) | 120 pc(s) |
| Products per pallet layer | 100 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 1760 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 6.6 m |
| Colour | |
| Product colour | Blue, White |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 1380 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 6.6 m |
| Products per pallet layer (UK) | 120 pc(s) |
| Products per pallet layer | 100 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 1760 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 6.6 m |