Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £90.38 | ||
| Amazon | New | £89.88 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Roll width | 61 cm |
| Roll length | 0.76 m |
| Weight | 7.05 kg |
| Finish type | Matt |
| Size (imperial) | 61 cm (24") |
| Printing media thickness | 1200 µm |
| Print media weight | 1130 g/m² |
| Country of origin | Japan |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 7.05 kg |
| Package weight | 6.83 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 27 x 847 x 623 mm |
| Package width | 625 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package depth | 850 mm |
| Technical details | |
| Weight | 7.05 kg |
| Finish type | Matt |
| Size (imperial) | 61 cm (24") |
| Printing media thickness | 1200 µm |
| Print media weight | 1130 g/m² |
| Package weight | 6.83 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 27 x 847 x 623 mm |
| Country of origin | Japan |
| Products per pallet | 25 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 90 cm |
| Package width | 625 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package depth | 850 mm |
| Master (outer) case width | 710 mm |
| Master (outer) case gross weight | 36.9 g |
| Master (outer) case length | 870 mm |
| Master (outer) case height | 180 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 5 pc(s) |
| Products per pallet layer | 5 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 25 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 90 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48025590 |
| Packaging data | |
| Package weight | 6.83 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 625 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package depth | 850 mm |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 90 cm |
| Master (outer) case width | 710 mm |
| Master (outer) case gross weight | 36.9 g |
| Master (outer) case length | 870 mm |
| Master (outer) case height | 180 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 5 pc(s) |
| Products per pallet layer | 5 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 25 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 90 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48025590 |
| Other features | |
| Products per pallet | 25 pc(s) |