Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
ENHANCED ADHSYNTH PAP-44IN 30 5M 135 View on Webshop |
C13S041619 | |||
|
Media, Media, Roll, Enhanced Adhesive Synthetic Paper Roll, Graphic Arts - Graphic and Signage Paper, 44" x 30.5m, 135 g/m2 View on InTouch |
825161 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £459.34 | ||
| Amazon | New | £459.34 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Roll width | 111.8 cm |
| Roll length | 30.5 m |
| Weight | 6.11 kg |
| Finish type | Matt |
| Size (imperial) | 111.8 cm (44") |
| Printing media thickness | 165 µm |
| Print media weight | 135 g/m² |
| Country of origin | Japan |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 6.11 kg |
| Package weight | 6.13 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 123 x 122 x 1160 mm |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package depth | 1160 mm |
| Technical details | |
| Weight | 6.11 kg |
| Finish type | Matt |
| Size (imperial) | 111.8 cm (44") |
| Printing media thickness | 165 µm |
| Print media weight | 135 g/m² |
| Package weight | 6.13 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 123 x 122 x 1160 mm |
| Country of origin | Japan |
| Products per pallet | 30 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 120 cm |
| Pallet gross height | 100 cm |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package depth | 1160 mm |
| Master (outer) case width | 1185 mm |
| Master (outer) case gross weight | 21.5 g |
| Master (outer) case length | 265 mm |
| Master (outer) case height | 260 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 6 pc(s) |
| Products per pallet layer | 5 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 36 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 4 pc(s) |
| Pallet length (UK) | 117 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48025590 |
| Packaging data | |
| Package weight | 6.13 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package depth | 1160 mm |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 120 cm |
| Pallet gross height | 100 cm |
| Master (outer) case width | 1185 mm |
| Master (outer) case gross weight | 21.5 g |
| Master (outer) case length | 265 mm |
| Master (outer) case height | 260 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 6 pc(s) |
| Products per pallet layer | 5 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 36 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 4 pc(s) |
| Pallet length (UK) | 117 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48025590 |
| Other features | |
| Products per pallet | 30 pc(s) |