Epson Ceiling Mount (Low profile) - ELPMB30
- Brand: Epson
- Category:
- SKU: V12H526040
- EAN: 8715946514628 0010343987326
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
ELPMB30 Ceiling Mount Low Profile |
ELPMB30 | |||
|
ELPMB30 Ceiling Mount Low Profile |
ELPMB30 | |||
|
ELPMB30 - Ceiling mount for projector (Low Profile Mount) - for Epson EB-4770, 5520, 5530, EH-TW6600, TW6700, TW6800, TW7300, TW8300, TW9200, TW9300 View on InTouch |
2684753 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £175.79 | ||
| Amazon | New | 9229 hours ago | £145.30 | |
| Amazon | New | 9229 hours ago | £138.92 | |
| Amazon | New | 9229 hours ago | £145.09 | |
| Amazon | New | £159.30 | ||
| Amazon | New | £140.34 | ||
| Currys Business | Epson ELPMB30 mounting kit - Low Profile Mount - for projector | New | £123.58 |
Related Products
Description
Using the ELPMB30, your Epson projector can be easily adjusted to ensure you get the optimum picture for your viewing pleasure. With three adjustment modes, you can easily and efficiently move your projector side-to-side, up-and-down and horizontally whenever you want.
Packed with a white cover, it can be added to the ceiling mount itself if you want to match the colour of the ceiling with your white projector.
Specifications
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Ceiling |
| Performance | |
| Mounting type | Ceiling |
| Compatible products | EB-G5750WUNL, EB-G5450WU, EB-G5650WNL, EB-G5950NL, EB-G5600NL, EB-G5800, EH-TW8000, EH-TW6000, EH-TW9000W, EH-TW6000W, EB-G6350NL, EB-G6250WNL, EB-G6050W, EB-G6550WUNL, EB-G6900WUNL, EB-G6750WUNL, EB-4750W, EB-4950WU, EB-4955WU, EH-TW8200, EH-TW9200, EH-TW9200W, EH-TW6600, EH-TW6600W, EB-G6970WUNL, EB-G6770WUNL, EB-G6570WUNL, EB-G6270WNL, EB-G6070W, EB-G6370NL, EH-TW9300, EH-TW9300W, EH-TW8300, EB-4770W, EH-TW6800, EH-TW6700, EH-TW6700W, EB-L610U, EB-L615U, EB-L510U, EB-L610W, EH-TW9400, EH-TW9400W, EH-TW8400, EH-TW7100, EB-L730U, EB-L735U, EB-L630U, EB-L630SU, EB-L635SU, EB-L520U |
| Product colour | Black |
| Ergonomics | |
| Compatible products | EB-G5750WUNL, EB-G5450WU, EB-G5650WNL, EB-G5950NL, EB-G5600NL, EB-G5800, EH-TW8000, EH-TW6000, EH-TW9000W, EH-TW6000W, EB-G6350NL, EB-G6250WNL, EB-G6050W, EB-G6550WUNL, EB-G6900WUNL, EB-G6750WUNL, EB-4750W, EB-4950WU, EB-4955WU, EH-TW8200, EH-TW9200, EH-TW9200W, EH-TW6600, EH-TW6600W, EB-G6970WUNL, EB-G6770WUNL, EB-G6570WUNL, EB-G6270WNL, EB-G6070W, EB-G6370NL, EH-TW9300, EH-TW9300W, EH-TW8300, EB-4770W, EH-TW6800, EH-TW6700, EH-TW6700W, EB-L610U, EB-L615U, EB-L510U, EB-L610W, EH-TW9400, EH-TW9400W, EH-TW8400, EH-TW7100, EB-L730U, EB-L735U, EB-L630U, EB-L630SU, EB-L635SU, EB-L520U |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 4.06 g |
| Package width | 160 mm |
| Package height | 315 mm |
| Package depth | 460 mm |
| Weight | 3.2 g |
| Technical details | |
| Package width | 160 mm |
| Package height | 315 mm |
| Package depth | 460 mm |
| Country of origin | China |
| Mounting type | Ceiling |
| Compatible products | EB-G5750WUNL, EB-G5450WU, EB-G5650WNL, EB-G5950NL, EB-G5600NL, EB-G5800, EH-TW8000, EH-TW6000, EH-TW9000W, EH-TW6000W, EB-G6350NL, EB-G6250WNL, EB-G6050W, EB-G6550WUNL, EB-G6900WUNL, EB-G6750WUNL, EB-4750W, EB-4950WU, EB-4955WU, EH-TW8200, EH-TW9200, EH-TW9200W, EH-TW6600, EH-TW6600W, EB-G6970WUNL, EB-G6770WUNL, EB-G6570WUNL, EB-G6270WNL, EB-G6070W, EB-G6370NL, EH-TW9300, EH-TW9300W, EH-TW8300, EB-4770W, EH-TW6800, EH-TW6700, EH-TW6700W, EB-L610U, EB-L615U, EB-L510U, EB-L610W, EH-TW9400, EH-TW9400W, EH-TW8400, EH-TW7100, EB-L730U, EB-L735U, EB-L630U, EB-L630SU, EB-L635SU, EB-L520U |
| Product colour | Black |
| Products per pallet | 52 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 4.13 m |
| Products per pallet layer (UK) | 4 pc(s) |
| Products per pallet layer | 4 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 52 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 4.13 m |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 52 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 83024190 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 4.13 m |
| Products per pallet layer (UK) | 4 pc(s) |
| Products per pallet layer | 4 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 52 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 4.13 m |