Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £28.29 | ||
| Amazon | New | £27.47 | ||
| Amazon | New | £31.18 | ||
| Amazon | New | £30.79 | ||
| Amazon | New | £29.37 | ||
| Amazon | New | £29.36 | ||
| Amazon | New | £32.92 | ||
| Amazon | New | £26.42 | ||
| Amazon | New | £29.99 | ||
| Currys Business | Epson T7608 - matte black - original - ink cartridge | New | £26.38 |
Related Products
Description
Compatible Printers: Epson SureColor SC-P 600
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | C13T76084010 |
| Black ink volume | 25.9 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Matte black |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | SureColor SC-P600 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Matte black |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 240 pc(s) |
| Products per pallet layer | 240 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 2400 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 33 mm |
| Package width | 145 mm |
| Package height | 120 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 33 mm |
| Package width | 145 mm |
| Package height | 120 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 2400 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Master (outer) case width | 120 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 2400 pc(s) |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 240 pc(s) |
| Products per pallet layer | 240 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 2400 pc(s) |
| Other features | |
| Country of origin | Indonesia |