Epson C13T76034010/T7603 Ink cartridge magenta, 1.4K pages 25,9ml for Epson SC-P 600
- Brand: Epson
- Category:
- SKU: C13T76034010
- EAN: 8715946539089 4053162526877
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £20.49 | ||
| Amazon | New | £28.84 | ||
| Amazon | New | £34.99 | ||
| Amazon | New | £32.36 | ||
| Amazon | New | £37.70 | ||
| Amazon | New | £32.01 | ||
| Amazon | New | £24.55 | ||
| Amazon | New | £36.00 | ||
| Amazon | New | £28.51 | ||
| Currys Business | Epson T7603 - vivid magenta - original - ink cartridge | New | £26.38 |
Related Products
Description
All of these new inks have a high optical density and improves gradation in dark areas, meaning your images will have stunning detail when printed in both colour and black and white. Bronzing reduction allows for highly accurate colour tones.
Compatible Printers: Epson SureColor SC-P 600
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | C13T76034010 |
| Colour ink volume | 25.9 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Vivid magenta |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | SureColor SC-P600 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Vivid magenta |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 240 pc(s) |
| Products per pallet layer | 240 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 2400 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 33 mm |
| Package width | 145 mm |
| Package height | 120 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 33 mm |
| Package width | 145 mm |
| Package height | 120 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 2400 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Master (outer) case width | 120 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 2400 pc(s) |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 240 pc(s) |
| Products per pallet layer | 240 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 2400 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Indonesia |