Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £67.39 | ||
| Amazon | New | £63.40 | ||
| Amazon | New | £63.40 | ||
| Amazon | New | £71.67 | ||
| Amazon | New | £63.40 | ||
| Amazon | New | £63.40 | ||
| Amazon | New | £77.95 | ||
| Amazon | New | £63.40 | ||
| Amazon | New | £67.37 | ||
| Amazon | New | £73.28 | ||
| Currys Business | Epson T692200 - cyan - original - ink cartridge | New | £67.18 |
Related Products
Description
Compatible Printers: Epson SureColor SC-T 5200 D, Epson SureColor SC-T 7200 PS, Epson SureColor SC-T 3000 Series, Epson SureColor T 7270, Epson SureColor SC-T 5000, Epson SureColor SC-T 7000 POS, Epson SureColor SC-T 7000 Series, Epson SureColor SC-T 5000 POS, Epson SureColor SC-T 3000 POS, Epson SureColor T 5270, Epson SureColor T 3270, Epson SureColor SC-T 3000, Epson SureColor T 7200 Series, Epson SureColor T 5270 D, Epson SureColor SC-T 5200 PS MFP, Epson SureColor SC-T 5200 D-PS, Epson SureColor SC-T 5200, Epson SureColor SC-T 5200 MFP HDD, Epson SureColor SC-T 7200 Series, Epson SureColor SC-T 3200 Series, Epson SureColor SC-T 5200 PS, Epson SureColor SC-T 7200 D-PS, Epson SureColor SC-T 7000, Epson SureColor SC-T 7200, Epson SureColor SC-T 5200 Series, Epson SureColor SC-T 3200, Epson SureColor SC-T 3200 W/O Stand, Epson SureColor SC-T 5000 Series, Epson SureColor SC-T 5200 D MFP PS, Epson SureColor T 3000 Series, Epson SureColor T 7270 D, Epson SureColor T 5200 Series, Epson SureColor SC-T 3200 PS, Epson SureColor SC-T 7200 D
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T692200 |
| Colour ink volume | 110 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Cyan |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | SC-T3000, SC-T5000, SC-T7000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Cyan |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Products per pallet layer (UK) | 240 pc(s) |
| Products per pallet layer | 240 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 1440 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 33 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 245 mm |
| Package weight | 0.29 g |
| Package width | 30 mm |
| Package height | 115 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 245 mm |
| Package weight | 0.29 g |
| Package width | 30 mm |
| Package height | 115 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 1440 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 33 cm |
| Products per pallet | 1440 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 240 pc(s) |
| Products per pallet layer | 240 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 1440 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 33 cm |
| Other features | |
| Country of origin | China |